Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu Düzenlendi.

AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu Düzenlendi.

Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda çalışan özel eğitim öğretmenlerinin proje hazırlama yeterliklerini geliştirerek kurumsal kapasitelerinin artırılması amacıyla düzenlenen 389 no’lu “AB Proje Hazırlama Teknikleri Kursu”, Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde 2 Ekim 2017 tarihinde başladı.

Kursun açılış konuşmaları ve tanıtımların ardından Genel Müdürlüğümüz Araştırma, Geliştirme ve Projeler Dairesi Başkanı Ertan GÖV söz alarak “Ülkemizin refahı için evrensel kültüre katkıda bulunmalı, yüksek motivasyonla öğrencilerimizi geleceğe taşımalıyız." dedi. Proje hazırlama eğitimlerinin verildiği grupları ayrı ayrı ziyaret eden Daire Başkanı Ertan GÖV, Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilmesi planlanan hibe programına dikkat çekerek katılımcılardan beklentinin yüksek olduğunu belirtti. GÖV, bu eğitimin öğretmenlerimizin kurumlarının kapasitenin güçlendirilmesinin yanı sıra ülkemizde özel eğitim politikalarına da katkı sağlayacak projeler hazırlamaları için iyi bir fırsat olduğunu ifade etti.

 Özel eğitim kurumlarında görev yapmakta olan 32 ilden 63 öğretmenin katıldığı hizmetiçi eğitim faaliyeti eğitim, 6 Ekim 2017 Cuma günü sona erecek.

03-10-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.