Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

3D İÇERİK PROJESİ KATILIMCILARINA BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

3D İÇERİK PROJESİ KATILIMCILARINA BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Karadeniz Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi ve Zonguldak Ereğli Eğitim Fakültesi iş birliği ile gerçekleştirilen, 3D içerik projesi katılımcısı öğrencilere ve akademisyenlere başarı belgeleri takdim edildi.

Etkinlik, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Karadeniz Ereğli Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi arasında gerçekleştirilen protokol doğrultusunda proje hakkında bilgi verilmesiyle başladı.  

Bu projenin Türkiye'de gerçekleştirilen ilk projelerden biri olduğuna dikkat çekildi. Projenin çıkış noktasını Türkiye'nin inovasyon puanının dünya sıralamasında düşük olması olarak gösterilirken ayrıca gelecekte büyük bir ekonomik pazar olacak 3D modelleme, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik konusunda öğrencilerin kendilerini geliştirilmesi amacıyla 3D modelleme ve Unity programlarının kullanılmasına yönelik eğitimler verildiğini ve proje amacının öğrencilerin kendi üretkenliklerini kullanarak dijital içerikler üretmeleri olduğunu vurgulandı.  

19 özel yetenekli öğrenci, 5 Eğitim Fakültesi öğrencisi, 1 BİLSEM öğretmeni, 3 öğretim üyesi bu projeye katılmış ve proje doğrultusunda 44 saat eğitim verilmiştir.  

Üstün yetenekli öğrencilerle yapılan proje hakkındaki Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu yaptığı konuşmasında; öğrencilerin geliştirmiş oldukları içeriklerden etkilendiğini, Eğitim Fakültesi ile BİLSEM iş birliğinin çok önemli olduğunu belirtti. Eğitim Fakültesi ve BİLSEM işbirliğiyle yapılacak bütün projelere destek olacaklarını ifade eden Kutoğlu, projede emeği geçen herkesi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  

Başarı belgelerinin verilmesinin ardından projede görev alan öğrenciler görüşlerini aktararak bu projeden çok memnun olduklarını ve 3D yazılımlarını kullanarak bütün işletim sistemleri ile uyumlu dijital oyun geliştirmek istediklerini dile getirdi.

3D İÇERİK PROJESİ KATILIMCILARINA BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ.28-06-20223D İÇERİK PROJESİ KATILIMCILARINA BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ.3D İÇERİK PROJESİ KATILIMCILARINA BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.