Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

3. Ulusal Posta Sanatı Yarışması Ödül Töreni Ankara Ptt Pul Müzesinde Gerçekleşti.

3. Ulusal Posta Sanatı Yarışması Ödül Töreni Ankara Ptt Pul Müzesinde Gerçekleşti.

Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi ile PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü iş birliğinde ve Bayburt Belediyesinin desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal  (Mail Art) Posta Sanatı yarışmasının ödül töreni 29 Mayıs’ta PTT Pul Müzesinde gerçekleşti.

 Yarışmanın bu yılki teması Afrin’e düzenlenen “Zeytin Dalı” harekatından hareketle “Kızılelma” olarak belirlendi. Kızılelma; milletimizin fikir dünyasında, ulaşılmak istenen ancak asla sınırları konamayan, daima ilerlemeyi, gelişmeyi, tüm insanlığa yaşanabilir bir düzen kurmayı amaçlayan anlayıştır.

 Ülkemiz genelinde bilim ve sanat merkezlerine devam eden özel yetenekli öğrenciler  “Kızılelma” ülküsünü kendi süzgeçlerinden geçirerek zarf üzerine tasarımlar yaptılar.  Öğrenciler eserlerinde daha çok, dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara yardım elini uzatan ülkemizin bu özelliğini ön plana çıkardılar.

 Programa,  Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Celil GÜNGÖR,  PTT A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Osman ÇETİNKAYA, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Sayın Celil GÜNGÖR,  çocuklarımızın ufuklarının Kızılelma kadar engin olmasını temenni ederek bu yarışmayı düzenleyen Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi idareci ve öğretmenlerine, ev sahipliği ve destekleri için PTT A.Ş. Genel Müdürlüğüne, Bayburt Belediyesine, yarışmaya katkı sunan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Ardından ödül törenine geçildi. Yaklaşık 200 eser arasından;

  1.  Saliha DOĞAN - Isparta Şehit Polis Mehmet Karacatilki Bilim ve Sanat Merkezi
  2.  Elif Yağmur TURAN - Mersin Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi
  3.  Aylin İrem CERİTOĞLU - Tokat Bilim ve Sanat Merkezi
  4.  Elif Nisa SEMİZ - Yenimahalle Bilim ve Sanat Merkezi
  5. Kadir Arhan KINIK - Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi

 altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

 Kızılelma temalı Bilim ve Sanat Merkezleri 3. Ulusal Posta Sanatı Sergisi 14 Haziran 2018 tarihine kadar PTT Pul Müzesinde ziyaret edilebilecek.

01-06-201801-06-2018

01-06-201801-06-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.