Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

20. Zekâ Küpü Laboratuvarı Açıldı.

20. Zekâ Küpü Laboratuvarı Açıldı.

Genel Müdürlüğümüz ile Turkcell A.Ş. arasında bilim ve sanat merkezlerine zeka küpü laboratuvarı kurulması için yapılan işbirliği kapsamında; Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezine kurulan yirminci laboratuvarın açılışı yapıldı.

Açılış Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Atilla KOÇ ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Celil GÜNGÖR’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarında Genel Müdürümüz GÜNGÖR; Turkcell Zeka Küpü’yle Türkiye’nin mirası gençlerin, günümüz teknolojileri ve proje tabanlı öğrenme modelleri ile desteklenerek bireysel yeteneklerini keşfetmeleri ve öğrencilerin kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamanın amaçlandığını dile getirdi.

Açılış konuşmalarından sonra basın mensupları eşliğinde katılımcılar öğrencilerin hazırladığı; “Etkileşimli Müzik Aleti”, “Erken Uyarı Sistemi”, “Otoyol Akıllı Aydınlatma Sistemi”, “Enerji Tasarruflu Çalışma Masası Lambası”, “Tehlikeli Görevler İçin Uzaktan Kontrollü Robot”, “Etkileşimli Hücre Modeli”, “İşitme Engelliler İçin Zil”, “Otonom Robot”, “Lazerli Alarm Sistemi”, “Alkol Ölçen Araba”, “Madenciler İçin Akıllı Kasa” ve “Hava İstasyonu” projeleri üzerinde fikir alışverişinde bulundular.

16-05-201816-05-201816-05-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.