Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

11-14 Ekim tarihinde Maarif Müfettişlerine yönelik düzenlenen “Özel Eğitim Uygulamaları Çalıştayı” Antalya´da başladı.

11-14 Ekim tarihinde Maarif Müfettişlerine yönelik düzenlenen “Özel Eğitim Uygulamaları Çalıştayı” Antalya´da başladı.

    Özel eğitim ihtiyacı olan bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesini artırmak, özel eğitim alanında görev yapan personellerin niteliğini geliştirmek amacıyla özel eğitim uygulamaları ve mevzuatı hakkında bilgilendirme kapsamında planlanan  “Özel Eğitim Uygulamaları” Çalıştayı 81 il valiliğinden davet edilen Maarif  Müfettişlerinin katılımı ile Antalya´da başladı.   

    Açılış konuşmasını yapan Genel Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Seyfettin TORAMAN konuşmasında; rehberlik ve denetim hizmetlerini yürütmek üzere görevli olan Maarif Müfettişlerinin alan uygulamaları ve mevzuat açısından donanımlı olduğunu ve sahada karşılaşılan zorlukların çözümlenmesine yönelik çalışmaların tüm detayları ile çalıştay sırasında paylaşılacağını söyledi. Bu ve benzeri çalışmaların sahaya dönüldüğünde öğrenci ve velilere olumlu olarak geri dönmesinin sevindirici olmasının yanı sıra uygulamaların verimli ve sağlıklı yürütülebilmesi açısından önem arz ettiğini söyledi. Ayrıca bu ve benzeri çalışmalar aracılığı ile karşılıklı bilgi paylaşımlarının Genel Müdürlüğümüz kapsamında yapılacak yeni düzenlemelere katkı sunacağını vurguladı.    Çalıştay, açılış konuşmasından sonra Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ertan GÖV’ün Genel Müdürlüğümüz çalışmalarını içeren genel bilgilendirme sunusu ile devam etmiştir.

    Eğitim Politikaları Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen güncel mevzuat düzenlemelerine ilişkin bilgilendirmelerle başlayan oturumlar Genel Müdürlüğümüz Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığı, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı ile Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığının sunumları ile dört gün boyunca sürecektir. 

 

11-10-201611-10-201611-10-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.