Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

10 İLDEKİ OKULLARIN DURUMUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 10 ildeki okulların durumuna ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum ile çok detaylı bir değerlendirme yaptıklarını belirten Özer, değerlendirme sonuçlarını yarın açıklayacaklarını duyurdu.
10 İLDEKİ OKULLARIN DURUMUNA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum ile 10 ilde okulların açılacağı yerlere ilişkin çok detaylı bir değerlendirme yaptıklarını, ardında da diğer yetkililer ile birlikte Nurdağı'na geldiklerini  belirten Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, burada tüm birimlerin koordinasyon hâlinde çalıştığını söyledi.

Sayın Özer, kendisine iletilen ekmek ihtiyacını gidermek için çalışma yapacaklarını belirterek "Meslek  lisesine hızlı bir şekilde iki tane ekmek fabrikası kuracağız ve buranın ekmek ihtiyacıyla ilgili  sürdürülebilir bir şekilde katkı vermeye devam edeceğiz." dedi.

20 Şubat Pazartesi günü itibarıyla 71 ilde eğitim öğretime başlanacağını hatırlatan Bakanımız Sayın Mahmut Özer, "10 il ile ilgili değerlendirmelerimizde son noktaya geldik. Bugün Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızla bu çalışmaları kapsamlı bir şekilde değerlendirme imkânımız oldu. İnşallah, yarın açıklayacağız." diye konuştu.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, deprem bölgesindeki öğrencilerin diğer illere nakillerine ilişkin bir soru üzerine şu açıklamayı yaptı: "Biliyorsunuz ilk günden itibaren nakil imkânını açtık. Şu an itibarıyla 48 bin öğrencimiz 71 ile nakillerini aldırdı. Bir karar daha aldık naklini aldıran öğrencilerimizi pansiyonlarımızda ücretsiz bir şekilde konaklattırıyoruz."

Bugünlerin birlik ve beraberlik günleri olduğunun altını çizen Sayın Özer, "İnşallah, tüm kamu kurum kuruluşlarıyla birlikte milletimizle birlikte bugünlerden de güçlü bir şekilde çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, İslahiye'de depremzede öğrencileri ziyaret etti

Sayın Özer, Gaziantep'teki temasları kapsamında, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazla etkilenen yerlerden biri olan İslahiye ilçesinde incelemelerde bulundu.

Çadırlarda, gönüllü öğretmenlerin eğitim verdiği öğrencilerle bir araya gelen Bakanımız Sayın Mahmut Özer, çocuklarla sohbet edip, taleplerini dinledi.

Gayretlerinden dolayı öğretmenlere teşekkür eden Bakanımız Sayın Mahmut Özer, şunları kaydetti: "Tüm çocuklarımızı okullarıyla buluşturacağız. Bakın görüyorsunuz daha okullar açılmadan öğretmenlerimiz, il müdürlerimiz, okul yöneticilerimiz organize olup çadırlarda yeniden sınıfları, yeniden okulları açtılar. İşte bunu nasıl yaygınlaştırabilirsek hızlı bir şekilde 10 ilin tamamına, inşallah eğitim öğretimi normalleştirip hayatı da inşallah normalleştireceğiz. Ben tüm fedakar öğretmenlerimize, Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarına bu süreçteki katkı ve desteklerinden dolayı en içten şükranlarımı sunuyorum."

Bakanımız Sayın Mahmut Özer, burada tahtaya "Her şart altında eğitime devam." mesajını yazdı. Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e eski Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül ve diğer ilgililer eşlik etti.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.