Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI "HER GÜN YANINIZDAYIZ"

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI

Yetersizlikten etkilenmiş bireylerin, kendileri için uygun ortamlar sunulduğunda eğitim, sanat, kültür ve spor alanında nice başarılara imza attığı bilinmektedir. Bu bireylere karşı toplumsal bilincin, toplumsal farkındalığın ve toplumsal duyarlılığın oluşturulması için her fırsatta ve her ortamda çalışmalar yaptığımızı belirtmek istiyorum.  Yardımseverliğin, saygının ve merhametin timsali olmuş bir millet olarak tamamen engelsiz günlere ulaşıncaya kadar çaba harcayacağımızı ve her gün yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Bir ülkede yaşayan her bir vatandaşın mutluluğu o ülkeyi huzura kavuşturur. Bu bağlamda yetersizlikten etkilenen vatandaşlarımızın toplumsal yaşamda bağımsız olarak hareket edebilmelerinin önündeki zorlukların ortadan kaldırılması adına hep birlikte çözüm üretebilmek hepimizin insani görevidir.

Bir müziği güzel kılan farklı notaların ahenk içerisinde bir araya gelmesidir. Duyduğumuz ezginin her bir notası olan özel çocuklarımıza sundukları güzellikler için minnettarız. Özel çocuklarımıza sahip olan ailelerimize, özel eğitim alanında çalışan yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve diğer paydaşlarımıza sabırları, sevgileri ve emekleri için teşekkür ediyoruz. Huzur içinde yaşayacağımız bir gelecek dileğimle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle sıhhat ve afiyetler diler, saygı ve sevgilerimi sunarım. 

                                                                                                                                                                                                                                        Mehmet Nezir GÜL

                                                                                                                                                                                                                                            Genel Müdür

 

 Özel öğrencilerimiz için hazırlanan çalışmaların bulunduğu broşürlere ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.