Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN, GÖREVİ SAYIN MAHMUT ÖZER'DEN DEVRALDI

Millî Eğitim Bakanlığına atanan Sayın Yusuf Tekin, Bakanlıkta gerçekleştirilen devir teslim töreninde görevi Sayın Mahmut Özer'den devraldı.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN, GÖREVİ SAYIN MAHMUT ÖZER'DEN DEVRALDI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Sayın Mahmut Özer'den devraldı.

Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık beş yıl önce duygusal bir veda ile aynı salonda bulunduğunu ifade ederek, "Tekrar merhaba. Şimdi yine aynı duygusallık içindeyim. Birlikte yol yürüdüğümüz birçok arkadaşımızla tekrar burada, bu salonda bir arada bulunmaktan çok mutluyum." dedi.

Türkiye'deki maarif mücadelesinin sadece Bakanlık bürokratları olarak yürütülecek bir mücadele olmadığını vurgulayan Sayın Tekin, "Dışarıdan da bu konuda çalışma yapmak, katkı vermek  çok şerefli ve onurlu bir iş ama bir gün yeniden yolumuz kesişirse diye vedalaşırken tekrar görüşeceğiz demiştik. Bugün tekrar bizi bir araya getiren Cenabı Allah'a şükürlerimi sunuyorum. Bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza güvendiği için, bizleri yeniden bu göreve layık gördüğü için kendisine şükranlarımı sunuyorum. Müsteşarken de attığımız her adımda hem Başbakanlığı hem Cumhurbaşkanlığı döneminde onun destekleri sayesinde bu adımları atabilmiştik. Bundan sonra da yine Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle, inşallah, çok güzel şeyler yapacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 2018'den itibaren çok şeyin değiştiğine işaret eden Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, sözlerine şöyle devam etti: "Özellikle 2023 seçimleri sonrası Türkiye'de hem siyasette hem bürokraside birçok paradigma değişti, değişmek zorunda. Artık önümüzdeki 100 yılın, 'Türkiye Yüzyılı' olacağını iddia ediyor ve düşünüyoruz. Bu iddiamızda samimiysek ve başarılı olmak istiyorsak bunların inşasının yapılacağı yer de kuşkusuz Millî Eğitim Bakanlığı ve milli eğitim sistemi. Biz bu hedefi hayata geçirmek için Bakanlığımız merkez teşkilatı, taşrada kahrımızı çeken öğretmen arkadaşlarımız, idareci arkadaşlarımız, idari personelimiz, hiç ayırt etmediğim Bakanlığın yükünü alan özel öğretim kurumlarımız, aynı şekilde merkezî yönetim içinde birlikte hareket edebileceğimiz önemli yapılar var, diğer bakanlıklar, Eğitim Öğretim Politikaları Kurulu var... Bütün bu paydaşlarla birlikte Türk millî eğitim sistemini hak ettiği yere çıkarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ben ilk olarak bunun taahhüdünü huzurlarınızda vermek istiyorum."

Gece gündüz demeden 7/24 saat çalışarak bu azmi sürdüreceklerini millette taahhüt ettiklerini belirten Sayın Tekin, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan ne gerekiyorsa bunun için sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydetti.

2018'den itibaren Bakanlıkta görev yapanlara tek tek teşekkür eden Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, "Bayrağı onlardan devralmak bizlere bugün nasip olacak. İnşallah, daha ileriye doğru götürürüz. İnşallah, hep birlikte daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir eğitim sistemi göreceğimizi ümit ediyorum." dedi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.