Hİkaye Kİtapları

Küçük Kahraman

Sena, resim yapmayı ve şarkı söylemeyi çok seviyordu. Oldukça da yetenekli sayılırdı bu konularda. Çok güzel resimler yapabiliyordu. Duyduğu bir müziğin ezgisini de kolay kolay unutmuyordu.

İncele

Fındık Faresİ

Metin, bu kadar hareketli oluşunun çevresindekileri rahatsız ettiğinin farkındaydı. Aslında böyle davranmak istemiyordu ancak kendisine bir türlü engel olamıyordu. Sürekli kıpır kıpırdı. Dikkati çok hızlı dağılıyor, bir iş yaparken çabucak sıkılıyordu.

İncele

Kİtap Kurdu

Arda kitapları çok sever, onlardan çok şey öğrenirdi. Braille alfabesiyle yazılan kitapları büyük bir zevkle okur, bazen de sesli kitap dinlerdi. Braille baskısı veya sesli kitabı bulunmayan kitaplar için de bir çözümü vardı elbette.

İncele

Bayram Şekerİ

― Hilalciğim, dişlerini fırçalarken suyu boşa akıtmıyorsun değil mi? ― Ben suyu hiç boşa akıtmam ki ağabey. Dişleyimi fıyçalayken kapatıyım hey zaman. Sadece ağzımı çalkaladığım zaman açayım.

İncele

Gİzemlİ Komşular

― Ben onlar gibi değilim ki! Yürüyemiyorum, koşamıyorum. Türkçem de iyi değil. Beni aralarına almak isterler mi hiç? ― Neden istemesinler? Denedin mi hiç? Tüm gün tabletle oynayarak hem sağlığını bozacak hem de tablet bağımlısı olacaksın. Tablete ayırdığın süreyi kontrol etmeyi öğrenmelisin.

İncele
Özel Eğİtİm ve Rehberlİk Hİzmetlerİ Genel Müdürlüğü

Emnİyet Mahallesİ Gazetecİ Muammer Yaşar Bostancı Caddesİ
MEB Beşevler Kampüsü A Blok 06560 Beşevler, Yenİmahalle / ANKARA
Telefon: Personel İletİşİm Fax:(0312) 213 13 56

MEB © - TÜm Hakları Saklıdır. GİZLİLİK, Kullanım ve Telİf Hakları bİldİrİmİnde belİrtİlen kurallar çerçevesİnde hİzmet sunulmaktadır.