Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Önsöz

EKPSS’ye Hazırlanan Değerli Gençler, Öncelikle kamu görevlisi olabilmek ve ülkemizin ekonomisinde ben de varım demek için çıkmış olduğunuz bu yolculukta sizlere başarılar diliyorum. Ülkemizde, özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için her iki yılda bir ÖSYM tarafından EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) yapılmaktadır. Bu sınav sonucunda başarılı olan bireyler devlet memuru olarak atanma hakkına sahip olmaktadır. ...

Sevgili Gençler, Sizlere hiçbir başarının tesadüf olmadığını hatırlatmak istiyorum. Sizler bu gerçeğin bilinciyle EKPSS’ye hazırlanıyor ve emek veriyorsunuz. Bu gayretinizden ötürü sizleri takdir ediyorum. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak sınava hazırlık sürecinize yardımcı olmak amacıyla “EKPSS Mebözel” uygulamasını hazırladık. İlk olarak 2020 yılında hayata geçirdiğimiz ve 500 binin üzerinde kişinin yararlandığı uygulamayı, sizler için bu yıl daha da zenginleştirdik, geliştirdik. Bu kapsamlı çalışma konu anlatımları, uygulamalar, binlerce örnek soru çözümleri, deneme sınavları, yüzlerce konu sonu ve ünite sonu değerlendirme testleri ile sınavlara hazırlanmanız için değerli bir yardımcı kaynak olacaktır.

Sınav kapsamındaki Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgiler alanındaki içerikler, uzmanlarımız tarafından sizlerin öğrenme özellikleri dikkate alınarak hazırlandı. Belirtilen derslerde, temel-basılı kaynak olma özelliği yanında hazırlanan dijital platformun da estetik ve sade tasarımı, basit ara yüzü sayesinde erişilebilirliğinin sağlanmış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız. İçeriklerin ekran okuyucu programlar yoluyla seslendirilmesi, terimsel ifadelerin mp3 formatında hazırlanarak uygulamaya eklenmesi, şekil, sembol, harita vb. görsellerin OCR destekli formatta olması görme engelli bireylerin de sınava en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayacaktır.

"orgm.meb.gov.tr/ekpssmebozel/" internet adresinden, “IOS” ve “Android” platformlarından ücretsiz indirilebilen bu çalışmayı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor, bu süreçte emeğini esirgemeyen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sınava hazırlanan tüm özel gereksinimli bireylerin başarılı olmasını yürekten temenni ediyorum.

Mustafa OTRAR
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü
-->
Dijital Dergi

KONU
ANLATIMLARI

Tüm Dersler İçin Ayrıntılı Konu Anlatımlarına ve Testlerine Buradan Erişebilirsiniz

Sesli Dergi

ÇÖZÜMLÜ SORULAR

Tüm Konular İçin
Çözümlü Soru Videolarına
Buradan Erişebilirsiniz.

Türk İşaret Dili

DENEME SINAVLARI

Ekpss Sınavı
Deneme Sınavlarına
Buradan Erişebilirsiniz.

EkpssMebözel Tüm Dökümanlara Ulaşmak İçin

EKPSS MEBÖZEL UYGULAMASI 2021

" Engelli Kamu Pesoneli Seçme Sınavı Hazırlık Uygulaması

  • TÜM ENGEL GRUPLARINA YÖNELİK ORTAÖĞRETİM - ÖN LİSANS KONU ANLATIMLARI
  • TÜM ENGEL GRUPLARINA YÖNELİK LİSANS KONU ANLATIMLARI
  • ONLİNE DENEME SINAVLARI
  • TÜM KONULAR İÇİN BİNLERCE ÇÖZÜMLÜ SORU VİDEOLARI
  • OCR DESTEKLİ KONU ANLATIMLARI
Ekpss Mebözel

EKPSS MEBÖZEL