Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin Mesleki Yeterlilikler Hazırlandı

Özel Eğitim İhtiyacı Olan Bireyler İçin Mesleki Yeterlilikler Hazırlandı

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin mesleki yeterliliklerin belirlenerek bu bireylere yönelik meslek standartlarının hazırlanması; böylelikle özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin istihdam edilebilirliklerinin kolaylaştırılması amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Genel Müdürlüğümüz arasında 03.05.2018 tarihinde protokol imzalanmıştır. Protokole istinaden altı alanda daha mesleki yeterlilikler hazırlanmış ve hazırlanan mesleki yeterlilikler tüm paydaşların görüşüne sunulmuştur.

Aşağıda linkleri verilen mesleki yeterlilikler ile ilgili görüş ve önerilerin “Görüş ve Değerlendirme Formu”na işlenerek 30.11.2018 tarihine kadar oer@meb.gov.tr adresine e-posta ile veya Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü MEB Beşevler Kampüsü A Blok Yenimahalle/ANKARA adresine resmi yazı ile gönderilmesi gerekmektedir. 

Kamuoyuna duyurulur.

Servis Elemanı Yardımcısı için tıklayınız.

Saç Bakımı Yardımcı Elemanı için tıklayınız.

Makyaj Uygulayıcısı Yardımcısı için tıklayınız.

Hamur Hazırlayıcı Yardımcısı için tıklayınız.

Bagaj Görevlisi Yardımcısı için tıklayınız.

Arşivleyici Yardımcısı için tıklayınız.

Görüş ve Değerlendirme Formu.

MYK İlgili Makama Yazısı.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.