Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim Uygulamaları ve Mevzuat Çalıştayı Afyon’da Başladı.

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesinin arttırılması, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanında bilgi paylaşımının yapılması ve mevzuat düzenlemeleri ile ilgili bilgilerin güncellenmesi amacıyla düzenlenen “Özel Eğitim Uygulamaları ve Mevzuat Çalıştayı” Afyon’da başladı. 
Özel Eğitim Uygulamaları ve Mevzuat Çalıştayı Afyon’da Başladı.

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin kalitesinin arttırılması, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanında bilgi paylaşımının yapılması ve mevzuat düzenlemeleri ile ilgili bilgilerin güncellenmesi amacıyla düzenlenen “Özel Eğitim Uygulamaları ve Mevzuat Çalıştayı” 81 il valiliğinden davet edilen özel eğitimle ilgili il müdür yardımcıları-şube müdürleri ve şeflerin katılımı ile Afyon’da başladı.

Açılışta Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR, Afyon İl Millî Eğitim Müdürü Metin YALÇIN ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü daire başkanları bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Genel Müdür Celil GÜNGÖR; şube müdürleri ve şeflerin, Bakanlığımızın kurumsal hafızası açısından önemli bir parçası olduğunu ifade ederek çalıştay boyunca özel eğitim ve rehberlik hizmetleri alanında bilgi paylaşımının yapılacağını ve karşılaşılan sorunlar hakkında çözüm önerilerine ilişkin paylaşımda bulunulacağını dile getirdi. Genel Müdürlüğümüz çalışmalarına değinen GÜNGÖR, özel eğitim okul/kurumlarına yapılan saha ziyaretlerine verilen önemi dile getirerek Genel Müdürlük olarak sahayı yakından tanımak ve sahada çalışanlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediğimizi belirtti. Bu yıl ikincisi düzenlenen “Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması”nın özel eğitim alanında kalıcı işlerden biri olduğunu, yarışmaya bu yıl katılımda geçen yıla kıyasla yüzde yüz artış olduğunu ve bundan duyulan mutluluğu ifade etti. GÜNGÖR, hazırlanan materyallerin AR-GE çalışmalarının yapılarak geliştirileceğini ve daha sonra okullarda kullanılacağını belirtti. Özel eğitim uygulama merkezlerinde “uygulama evi” şeklinde yeni bir yapılanma başlatıldığını ve uygulama evlerinin tamamlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yeni yayımlanan Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği’nden bahseden Genel Müdür GÜNGÖR, yapılan çalışmaların devamlılığının sağlanabilmesi için illerde bu çalışmaların takibinin yapılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı.

Daire başkanlıklarının sunumları ile devam edecek çalıştay, 17 Kasım Cuma günü sona erecek.

13-11-201713-11-201713-11-201713-11-2017

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.