Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Yönelik Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalışmalarında Kullanılacak Kılavuz Kitaplar ve Eğitim Programları İçerik Çalışması Hazırlık Toplantısı

Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilere Yönelik Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Çalışmalarında Kullanılacak Kılavuz Kitaplar ve Eğitim Programları İçerik Çalışması Hazırlık Toplantısı

Geçici koruma statüsündeki Suriyelilere yönelik yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF iş birliğiyle hazırlanması plananan kılavuz kitap ve eğitim programları çalışmalarına Ankara’da yapılan toplantı ile başlandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR; Genel Müdürlüğümüz tarafından geçici koruma statüsündeki Suriyeliler için yapılan çalışmalardan söz ettikten sonra “Toplumsal duyarlılığı harekete geçirmek için tüm kurumlar ve akademik camia iş birliği yapmalıdır. Hazırladığımız kılavuz kitaplar ve eğitim programları, büyük bir boşluğu dolduracak, geçici koruma statüsündeki Suriyelilerin eğitimi ve yönlendirilmesi için hem yetiştirdiğimiz formatörler hem de diğer kurumlar tarafından kullanılacaktır.” dedi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Dr. Mehmet AYSOY, yaptığı konuşmada geçici koruma statüsündeki Suriyelilerle ilgili  gelişen olayların sosyolojik boyutuna değinmiş, Suriyeli misafirlerimizin toplum tarafından kabullenilmesi için rehberlik çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

Toplantıda konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanı Sayın Yalçın Köksal DEMİR ise, geçici koruma statüsündeki Suriyelilere ilişkin bir takım istatistiki bilgiler verdikten sonra, eğitim çağındaki Suriye vatandaşlarının geleceklerini inşa edecek şekilde eğitim almalarının önemini vurguladı.

Genel Müdürlüğümüz Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Ertan GÖV tarafından, kılavuz kitaplarla ilgili yapılacak çalışmalara ilişkin sunum yapılmasının ardından, kurum temsilcileri ve akademisyenler kılavuz kitap ve eğitim programı hazırlık çalışmaları kapsamında grup çalışmalarına geçtiler.

  12-07-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.