Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bilim ve Sanat Merkezleri II. Ulusal Posta Sanatı (Mail Art) Yarışması Ödül Töreni

Bilim ve Sanat Merkezleri II. Ulusal Posta Sanatı  (Mail Art) Yarışması Ödül Töreni

Öğrencilerin yaşadıkları şehirlerin tarihi, kültürel değerlerinin farkına varmalarını sağlamak, çağdaş sanat yaklaşımlarıyla geleneği birleştirmek, sanat konusunda gençleri özendirmek, genç sanatçıların eserlerini sergilemelerine olanak sağlamak ve unutulmaya yüz tutmuş mektuplaşma geleneğine dikkat çekmek amacıyla, ülkemiz genelinde 81 ildeki Bilim ve Sanat Merkezlerine devam eden özel yetenekli öğrenciler arasında; Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi ile Baksı Kültür Sanat Vakfı ve PTT Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Şehirler ve Kaleler” temalı Ulusal Posta Sanatı yarışmasının sergi açılışı Genel Müdürümüz Celil GÜNDÖR ve  PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz AKBULUT’un katılımıyla PTT Pul Müzesinde gerçekleştirildi. 

 

Serginin açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR “Bugün Posta Sanatı Yarışmasının ikinci ödül törenini yapıyoruz. Pullar, zarflar gibi renkli bir dünyanın kapılarını çocuklarımıza açan bu yarışmanın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. PTT’nin pul, zarf ve değerli kağıtlar gibi alanlarla ilgili sunduğu hizmetler bütün dünyada ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin göstergesidir. PTT’nin son yıllarda yaptığı estetik tasarımlar bizi dünya filatelistleri arasında ayrı bir yere taşımaktadır. Öğrencilerimizin böyle nadir bir alanla uğraşmaları da bizi ayrıca mutlu etmektedir Pul ayrıca bir eğitim vasıtasıdır. Öğrencilerimiz bu çabalarıyla ayrıca eğitimin bir başka boyutunu uygulamaktadırlar. Bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimize, bunun için aracılık eden Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi öğretmen ve yöneticilerine, Türkiye’nin her yerinden yarışmaya katılan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz AKBULUT ise yaptığı konuşmada “Bu yıl ikincisini düzenlemiş olduğumuz Ulusal Posta Sanatı Yarışması sergimize hoş geldiniz. Artık geleneksel hale gelen bu yarışmayı desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye’deki Bilim ve Sanat Merkezlerindeki öğretmenlerimize ve öğrencilerimize böyle bir sanatın geliştirilmesine katkı sundukları için teşekkür ediyoruz. Özellikle genç kuşakların, geleneksel gibi gözüken alanlara ilgi göstermesi bizi oldukça mutlu etmektedir.” dedi.

 

Ülke genelinden 528 eserle katılım sağlanan yarışmada 5 eser ödüllendirildi. 

29-05-2017 29-05-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.