Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Uyuşturucu ile Mücadelede Rol Alacak Kişilerin, Gençlerin ve Dezavantajlı Hedef Grupların Katılımı Çalıştayı Başladı.

Uyuşturucu ile Mücadelede Rol Alacak Kişilerin, Gençlerin ve Dezavantajlı Hedef Grupların Katılımı Çalıştayı Başladı.

 “Uyuşturucu ile Mücadelede Rol Alacak Kişilerin, Gençlerin ve Dezavantajlı Hedef Grupların Katılımı Çalıştayı” Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda 3-4 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara Plaza Otel’de Bakanlığımız Genel Müdürlüklerinden ilgili daire başkanları, diğer bakanlıklardan temsilciler, STK temsilcileri, il milli eğitim müdürlüklerinden yöneticiler, okul idarecileri,  öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Çalıştay Müsteşar yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ’nin açılış konuşması ile başlamıştır.

Müsteşar Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ açılış konuşmalarında uyuşturucu ile mücadelede Milli Eğitim Bakanlığı’nın özellikle talebin azaltılması, farkındalığın artırılması, ailelerin bilgilendirilmesi ve güvenli okul ortamının oluşturulması bakımından çok önemli bir rolü olduğunu ifade etmiş ve mücadelede kurumlar arası işbirliğinin önemine değinmiştir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bağımlılıkla mücadele ortak çalışmalarının önemli olduğunu hatırlatarak etkin işbirliğinin artarak devam edeceğini belirtmiştir.

 

Prof. Dr. Hasan BACANLI’nın moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştayda uyuşturucu ile mücadele kapsamında Bakanlığımızın gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar değerlendirilmiştir. Uyuşturucu ile Mücadelede Ulusal Eylem Planında öngörülmüş olan stratejik hedeflerin yeniden değerlendirmesi yapılmış olup güçlendirilmesi gereken faaliyetler belirlenmiştir.

 

05-05-201705-05-201705-05-201705-05-201705-05-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.