Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Eğitim İlk Önce, Her Şeyden Önce Özel Eğitim

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Çeşme’de düzenlediği, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini araştırmak amacıyla yapılan "Özel Eğitim İlk Önce Her Şeyden Önce Özel Eğitim" isimli çalıştayın açılışı Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR’ün katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.
Özel Eğitim İlk Önce, Her Şeyden Önce Özel Eğitim

        Açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör “Özel eğitim özenli bir eğitim ister. Okul öncesi eğitim en az yaygınlaşabildiğimiz alan ve mevcut durumda zorunlu değil. Ancak önümüzdeki dönemden itibaren zorunlu hale geleceği için kendimizi zenginleştireceğiz. Bu konuda okul öncesi öğretmenlerimize yönelik bir etkinlik kitabı hazırladık. Okul öncesi eğitimde ciddi mesafe almamız gerekiyor. Kazanımların ne olduğunu bilmemek eğitimci için karanlık ve tuhaf bir yolculuktur. Özel eğitim uygulama merkezlerinde ise mevcut programımız yoktu. Programların hazır hale gelmesi için bir çalışma yürütmekteyiz.  Okullarımızın fiziki altyapılarını güçlendirme çalışmalarına 2015 yılında başladık. 200´e yakın okulumuz yüksek standartlarda donatıldı. Özel eğitim mesleki eğitim merkezlerimizin konaklama atölyelerini 5 yıldızlı otellerin konaklamasını aratmayacak şekilde standart hale getirdik. Amacımız öğrenciye iyi ve nitelikli eğitim verebilmektir.” dedi. 

12-04-201712-04-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.