Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz "Engelleri Aşıyorum Mesleğimle Buluşuyorum" Projesi Açılışına Katıldı

Genel Müdürümüz "Engelleri Aşıyorum Mesleğimle Buluşuyorum" Projesi Açılışına Katıldı

Van-İpekyolu’nda Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında ‘Engelleri Aşıyorum Mesleğimle Buluşuyorum’ projesi ile kurulan konaklama-seyahat, cam-seramik ve mobilya atölyelerinin açılışları yapıldı. 

        Açılışa katılan Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR “Van’daki bu okulumuzun donanımı özel eğitim alanında Türkiye’deki standartların üzerindedir. Özel eğitim yani engellilerle ilgili eğitim son 15 yılda ülkemizde ve dünyada önemli gelişmeler gösterdi. Özel eğitim alanında dünyadaki emsallerimizle yarışır hale geldik. Nasıl ki genel eğitimde ulaşım ve erişim problemini önemli ölçüde çok daha önce halletmişsek, özel eğitim alanındaki engellilerle ilgili eğitim alanında zaman zaman geride kaldığımız mesafeleri de son zamanlarda önemli ölçüde kapattığımızı söyleyebilirim.” dedi. Ülke genelinde özel eğitim alanında okula ulaşamayan öğrencilerin önemli ölçüde azaldığını ifade eden Sayın Güngör, “Hepimize düşen, gerek veliler gerekse de öğretmenler olarak, eğitim kitlesi içerisinde az yer tutan engellileri görmemezlikten gelmemektir. Onlarla ilgili problemlerde, “Eğitimin büyük resmini görelim, tamamlayalım ve de ondan sonra özel eğitim ile ilgili işlere başlayalım.” gibi yanlış yaklaşımların ortadan kalkmasına katkıda bulunmamız gerekmektedir. Özel eğitim öğrencilerimizin, her zaman önceliklerinin olduğu ve eğer pozitif ayrımcılık kavramı varsa, bu öğrenciler için kullanılması gerektiği bakanlığımızın öncelikli politikasıdır.” dedi.

07-10-2016 07-10-201607-10-2016 07-10-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.