Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Rehberlik Öğretmeni Özel Alan Yeterlikleri Çalıştayı

Rehberlik Öğretmeni Özel Alan Yeterlikleri Çalıştayı

Eğitimde rehberlik hizmetlerinin daha nitelikli hale gelebilmesi ve hizmet sunan rehberlik öğretmenlerinin meslekî niteliklerini yükseltmek amacıyla, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü işbirliği doğrultusunda 8-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan “Rehberlik Öğretmeni Özel Alan Yeterlikleri Çalıştayı” Antalya’da başladı. Çalıştayın açılış programı, Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Daire Başkanı Ertan GÖV, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Veysel ÖZTÜRK ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yeterlikleri ve Kalite Geliştirme  Daire Başkanı Mahmut AĞIRMAN’ın katılımı ile gerçekleşti. Çalıştay sonunda rehberlik öğretmenlerinin alana özgü sahip olması gereken yeterlikleri tanımlayarak okullarımızda hizmet sunan rehberlik öğretmenlerinin niteliğini artırmak amaçlanmaktadır. Çalışma grubuna alan uzmanları Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri  Doç. Dr. İbrahim KISAÇ ve  Yard. Doç. Dr. Zihni KOÇ, Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğretim üyesi Tahsin İLHAN, Ahi Evran Üniversitesi  öğretim üyesi Davut AYDIN ve Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim üyesi Filiz METE değerli katılımları ile destek vermektedir.

10-08-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.