Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Öğrencilerimizin Kültür Gezileri Başladı

Öğrencilerimizin Kültür Gezileri Başladı

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda yatılı olarak kalan işitme engelli öğrencilerin bulundukları illeri tarihi ve kültürel açıdan tanımaları, sosyalleşmeleri, toplumla bütünleşmeleri amacıyla Türkcell işbirliği ile şehir gezileri planlanmıştır. İzmir, Gaziantep, Ankara ve İstanbul illerinde yapılacak gezilerin ilki İzmir´de gerçekleştirilmiştir. İzmir Kınık Mert Öztüre İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrenci, öğretmen ve velilerden oluşan 104 kişinin katıldığı gezi,  uzman rehberler ve işaret dili tercümanları eşliğinde Kültürpark Montrö kapısından başladı. Daha sonra İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’yle devam eden gezide öğrenciler rehberlerin verdikleri bilgileri ilgiyle takip etti. Müze gezisinden sonra sırasıyla Cumhuriyet Meydanı’nda öğle yemeği, Alsancak ve Konak turu yapılarak asansör bölgesine gidildi. Burada Tarihi Asansör’le İzmir´i panoramik izleme imkânı bulan öğrenciler daha sonra servislerle okullarına döndüler.  Gezi sonrası görüşülen öğrenciler ve veliler bu tür bir etkinliğin ilk defa gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  Geziye katılan tur rehberler ise ilk defa işitme engelli bireylere yönelik bir gezi programına katıldıklarını, kendileri için güzel ve farklı bir deneyim olduğunu ifade ettiler.

16-05-2016 16-05-201616-05-2016 16-05-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.