Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

“Sanata Engel Yok” Sergisi 10-16 Mayıs Tarihleri Arasında Güvenpark Sanat Galerisi´nde

“Sanata Engel Yok” Sergisi 10-16 Mayıs Tarihleri Arasında Güvenpark Sanat Galerisi´nde

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylere gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak, eğitim sistemimizin genel amaçlarında birisidir.

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim gördüğü okullardan birisi de Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’dir. Ortaöğretim kademesinde yer alan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, ilkokul ve ortaokul kademelerini bitirmiş olan ve yetersizliği olmayan bireylerin devam ettiği ortaöğretim kurumu programlarına devam edemeyecek bireylerin mesleki yönde eğitim aldıkları okullardır. Bu okullarda bireylere mesleki eğitimin yanı sıra akademik becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.

Engelliler Haftası nedeniyle Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerimiz tarafından yapılan 180 adet eser 10-16 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara Güvenpark Sanat Galerisi’nde sergilenecektir.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.