Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Proje Çağrısı Açıldı (Son Başvuru Tarihi 22 Ocak 2016)

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Proje Çağrısı Açıldı (Son Başvuru Tarihi 22 Ocak 2016)

Özel Eğitim Okullarımız ile Bilim ve Sanat Merkezlerimizin başvuruda bulunabilecekleri, TÜBİTAK Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Proje Çağrısı açıldı. Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları, doğa, bilim, teknoloji ve mühendislik konularında farkındalık yaratmak amacıyla hedef kitlenin bilimsel konuları, kavramları ve süreçleri gözlem ve uygulamalarla anlamasına ve anlamlandırmasına imkân sağlayan ve belirli bir program dâhilinde gerçekleştirilen etkinlikler, konaklamalı veya konaklamasız eğitim programlarıdır.

Programın hedef kitlesi:

  •          Okul öncesi çocukları (3-6 yaş grubu) 
  •          İlkokul öğrencileri
  •          Ortaokul öğrencileri 
  •          Lise ve dengi okul öğrencileri 
  •          Üniversite öğrencileri (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora)
  •          Öğretmenler ve öğretmen adayları
  •          Kamu personeli

Çağrı kapsamında hazırlanacak projelerde katılımcılara, olabildiğince fazla bilgi aktarılması değil, basit bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi önem arz etmektedir.

TÜBİTAK tarafından desteklenen Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projelerinde proje yürütücüsü olmak için, “en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ve bir üniversitede veya kamu kurum/kuruluşunda tam zamanlı personel olmak” gerekmektedir.

Başvuru belgeleri bir (1) nüsha basılı kopya ve bir (1) CD/DVD veya harici bellek ile

22 Ocak 2016 mesai bitimine kadar TÜBİTAK’a ulaştırılmalıdır.

4004 çağrı metni ve başvuru belgeleri için tıklayınız.

(http://tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilim-ve-toplum/ulusal-destek-programlari/icerik-4004-doga-egitimi-ve-bilim-okullari)

Kurumlarımızın 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısı kapsamındaki yürüttükleri proje örneklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://balikesirbilsem.meb.gov.tr/kadrajdan_biyosistematigin_karesi/hakkimizda.html

http://balikesirbilsem.meb.gov.tr/ekolojiden-biyoteknolojiye-bitkiler/hedef_kitle.html

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.