Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLGEP İstanbul Çalıştayı Sona Erdi

BİLGEP İstanbul Çalıştayı Sona Erdi

 

         Bilim ve Sanat Merkezlerinin standardizasyonu ve verimliliğini artırmaya yönelik çalışmaların yapıldığı Bilim ve Sanat Merkezlerini Geliştirme Projesi kapsamında 30 Kasım Pazartesi günü başlayan İstanbul Çalıştayı bugün sona erdi.

 

73 ilden Bilim ve Sanat Merkezleri Rehberlik ve İngilizce öğretmenlerinin katıldığı çalıştayda BİLSEM ana başlığı altında yönerge süreci, özel yetenekli öğrencilerin ailelerine yönelik yapılacak aile eğitimi çalışması, uygulanan çerçeve programlarının tanıtımı, öğretmenlere yönelik eğitimlerin planlanması başlıkları altında değerlendirmeler yapılarak paylaşımlarda bulunuldu. Çalıştayın kapanış konuşmasında Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Oktay Kılıç; çalıştayın amacının yeni atanan öğretmenlerle BİLSEM’lerde çalışan mevcut öğretmenlerin bir araya getirilmesi, birlikte çalışmalarda bulunulması, eski öğretmenlerin deneyimlerinden faydalanarak yeni öğretmenlere süreçte rehberlik yapabilecek bilgilere ulaşılması olduğunu dile getirdi. 18-20 Kasımda Eskişehir’de yapılan Müdür Yardımcıları çalıştayı ile başlayan süreç 2-4 Aralık Adana Sınıf Öğretmenleri Çalıştayı, 4-6 Aralık Bursa İlköğretim Matematik Öğretmenleri Çalıştayı, 7-9 Aralık Antalya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretmenleri Çalıştayı, 10-12 Aralık Manisa Türkçe Öğretmenleri Çalıştayı ile devam edecektir. 

03-12-2015 03-12-2015 08-12-2015

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.