Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Okul Müdürlerine Özel Eğitim Uygulamaları Çalıştayı

Okul Müdürlerine Özel Eğitim Uygulamaları Çalıştayı

Her tür ve kademeden 156 özel eğitim okul müdürümüzün katılımı ile 16-20 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek "Özel Eğitim Uygulamaları Çalıştayı"  Antalya’da başladı.

Özel eğitim ve rehberlik alanında okullarda yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin değerlendirileceği çalıştaya katılan Genel Müdürümüz Sayın Celil GÜNGÖR bir konuşma yaptı. Konuşmasında birikimlerimizi paylaşmanın ve dayanışmanın ilişkilerimizi nitelikli hale getireceğinden bahseden GÜNGÖR, “Geçen yıldan beri genel müdürlüğümüz paydaşları ile bir araya gelmeye çalışıyoruz ve en büyük paydaşımızın okul müdürleri olduğunu düşünüyoruz. Bu çalıştayda okullarımızdaki sorunları, iyi uygulama örneklerini ve birikimlerimizi paylaşacağız. Çözüm üretmeye çalışacağız. Ulusal Ajans’tan,  Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’ndan uzman katılımcılarımız da destek olmak amacıyla bizimle beraber olacaklar.” diye konuştu. Özel eğitim hizmet alanlarında almamız gereken yolun uzun olduğundan bahseden GÜNGÖR, "Özel eğitim meslek liselerinin programlarını tamamlamak üzereyiz, iş uygulama okullarının programı üzerinde de çalışıyoruz. Türk İşaret Dili Sözlüğü’nü oluşturduk ve programımıza dâhil ettik, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir gramer çalışması yapıyor, biz de destek veriyoruz. Görme engelli bireylerin okuma yazmayı Braille alfabesi ile öğrenebilmelerini sağlamak amacıyla kılavuz hazırladık. Atölyelerimizi standart hale getirmek için çalışma başlattık. İlk aşamada Turkcell ile yapılan işbirliği protokolüyle 2017 yılı sonuna kadar 80 atölye standart hale getirilecek, geriye kalan atölyeler 2016 yılında Genel Müdürlüğümüz imkânları ile yapılacaktır.” dedi.

            Katılımcılara özverili çalışmalarından ötürü teşekkür eden Genel Müdürümüz, çalıştayın başarılı geçmesini temenni ederek konuşmasını bitirdi.

 

  

   

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.