Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ve TÖSSFED arasında, Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda Sporun Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılmasına dair İşbirliği Protokolü imzalandı.

Genel Müdürlüğümüz ve TÖSSFED arasında, Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda Sporun Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılmasına dair İşbirliği Protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim okul ve kurumlarında öğrenim gören, kaynaştırma/bütünleştirme eğitimi alan ve özel eğitim sınıflarında eğitim gören öğrencilerin, daha fazla fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarının sağlanması, spor yoluyla fizik kondisyonunu geliştirmesi, özgüven kazanması, sosyal uyum davranışları geliştirilmesi, toplum ile ilişkilerini güçlendirerek, ulusal ve uluslararası oyun kurallarına uygun olarak yarışmalara katılması ve benzeri hususlara katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanlığı arasında bir protokol imzalandı.

 

Söz konusu protokol ile özel eğitim okul/kurumlarında görev yapan eğitici öğretmenlere ihtiyaç duyulduğu hallerde seminer, oyun kuralları ve antrenörlük kurslarının düzenlenmesi, okul spor kulübü takımlarının top, eşofman, forma, ayakkabı, çanta vb. ihtiyaçlarının karşılanması, özel sporculara yönelik spor etkinliklerinin geliştirilmesi ile ilgili plan, program, proje vb. faaliyetlerin uygulamaya konulması, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin toplumsal uyum alanlarında daha aktif ve katılımcı bir biçimde rol almalarını sağlayacak protokol Genel Müdürümüz Celil GÜNGÖR ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol AYDIN tarafından imzalandı.

 
Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.