Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen "Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi"nin 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı 27 Ocak 2015 tarihinde Ankara-Başkent Öğretmenevinde yapıldı.
Çocuğa Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 3. Yönlendirme Komitesi Toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem Kurt´un açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör’ün proje çalışmaları hakkındaki konuşmasıyla devam etti.

Toplantıya AB Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı´nın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Birim temsilcileri, projenin dış paydaşları, proje uzman ve eş uzmanlarının da aralarında olduğu 45 kişi katıldı. 

Toplantı, Ankara-Başkent Öğretmenevi Angora Salonunda 10:30 -12:00 saatleri arasında, aşağıdaki gündem ile gerçekleştirildi;

    • Projede kaydedilen gelişmeler ile ilgili sunum
    • Gelecek 3 ay için planlanan faaliyetler
    • Sorular ve değerlendirmeler
    • Bir sonraki Yönlendirme Komitesi tarihinin ve/veya “Kapanış Toplantısının” tarihinin belirlenmesi, dilek ve temenniler

Toplantıda, proje faaliyetlerinin planlandığı hızda tamamlanabilmesi; bazı faaliyetlerin gelecek okul döneminde de izlenebilmesi için ek süre ihtiyacı olup olmayacağı; ihtiyaçlar, karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri ele alındı. 

Toplantıda ayrıca,  Kapanış Konferansının 2015 Mayıs ayı için planlanması gereği de görüşüldü.

Yaklaşan proje etkinlikleri üzerinde özellikle yurt dışı inceleme ziyaretleri hakkında değerlendirmeler yapılmasının ardından, planlanan önemli diğer faaliyetler ile paralel olarak, bir sonraki birleşimin Kapanış Konferansı ile birlikte düşünülmesi gereği belirtildi.  

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.