Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

DİJİTAL ALTYAPI SİSTEMLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI

DİJİTAL ALTYAPI SİSTEMLERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI

Genel Müdürlüğümüz çalışmalarının yürütüldüğü  BİLSEM, RAM ve e-Rehberlik modüllerinin kullanıcılar tarafından değerlendirilmesi, güncellenmesi ve bu modüllerin izleme çalışmalarının yapılması için İzleme Takip Sisteminin oluşturulması amacıyla gerçekleştirecek olan "Dijital Altyapı Sistemleri (BİLSEM, RAM ve e-Rehberlik) İzleme ve Değerlendirme Çalıştayımız" başladı.

Bakanlık personeli, RAM, BİLSEM, özel eğitim okulları yöneticileri ile okullarımızda bu sistemleri kullanan öğretmenlerimizin katıldığı çalıştayın açılışını Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Sayın Serpil ALTUNCU VAROL yaptı. Konuşmasında, kullanılan bu sistemlerin kullanıcılardan gelen geri bildirimler yolu ile güçlendirileceğini ve ihtiyaç olan yeni sistemlerin oluşturulacağını söyledi. 

Daire Başkanımızın açılış konuşmasının ardından; "Okul Haftalık Program Girişi/RAM Randevu Kayıt-RAM Yıllık Plan Görüntüleme Ekranı", "Okul/RAM Veri Girişi ve Raporlama Ekranları", "Okul Öğrenci Yönlendirme İşlemleri/RAM Yönlendirme Formları Görüntüleme Ekranı", "RAM Modülünün Değerlendirilmesi", "BİLSEM Modülünün Değerlendirilmesi", "e-Rehberlik, RAM ve BİLSEM Modüllerinin Tek Bir Dijital Altyapıda Birleştirilmesi ve Yenilenmesine İlişkin Değerlendirme" konu başlıklarında katılımcılar çalışmalarını yapmak üzere gruplar halinde çalışmalar yürütüldü.

 Bu gibi çalışmalar yolu ile kullanılan dijital altyapı sistemlerinin güçlendirilmesi ve yeni sistemlerin oluşturulması çalışmalarımız ilerleyen süreçlerde de devam edecektir.

24-10-202324-10-202324-10-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.