Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN'İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

  Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  
BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN'İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Bakanımız Sayın Yusuf Tekin mesajında şunları söyledi:

"15 Temmuz" hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

Bir arada millet olmanın önemini ve zulme karşı mücadele etmenin şan ve şerefini daima hatırlatması açısından 15 Temmuz, mihenk bir tarihtir.

15 Temmuz'da, Anadolu coğrafyasında yanan hakikat güneşi bütün dünyaya örnek olmuş, aziz milletimiz güçlü direniş ruhu ve millî diriliş süreciyle destan yazmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 15 Temmuz'da, Türk milletinin evlatları birliğimizin, dirliğimizin, bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızla yüzyılın mücadelesini bir geceye sığdırmış, ülkemizin altını oyacak bu hain girişimi imha etmeyi başarmış, Çanakkale ruhunun ne demek olduğunu tüm dünyaya yeniden ilan etmiştir.

15 Temmuz, Anadolu hissiyatıyla "ciğerimizi yakan" bir hadise olsa da yürek coğrafyamızın derinliği ve genişliğine dair gerçekliği şeffaf biçimde ortaya koymuştur.

İbret vesikası olduğu kadar istikbalimizin pusulası da olan maarif meselemizi de derinden etkileyen o geceye dair kelimeler yetersiz kalsa bile kalbi vatanı için çarpanların mayasıyla üzerinde yaşadığımız toprakların vatan olması, meselenin ruhunu yeni nesillere aktarmak için oldukça önemlidir.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak memlekete dair sözünü canı pahasına söyleyen milletimizin ortaya çıkardığı birlik ruhuyla köklü, güçlü, kuşatıcı, kucaklayıcı, insanlığın zihnini ve ufkunu açan "Maarif Sistemi"ni; Türkiye Yüzyılı vizyonuyla medeniyetimizin ortaya koyduğu insan, toplum ve gelecek tasavvuru üzerinden inşa ederek ülkemizin yarınları olan öğrencilerimizi millî şuur idrakiyle 21. yüzyıl becerileriyle donatmak, nitelikli eğitimle buluşturmak, refah ve mutluluklarını sağlamak en temel hedefimizdir. Millet olarak bizim, hiçbir örgüte, hiçbir sapkın ve marjinal ideolojiye kaptıracak tek bir evladımız dahi yoktur.

Bu vesileyle 15 Temmuz'da milletimizin ortaya koyduğu topyekûn direnişte şehit düşen bütün kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.