Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlkokul 1. ve 2. sınıfa devam eden işitme yetersizliği olan öğrencilerin matematik dersinde kullanabilecekleri eğitim araçlarının hazırlanması amacıyla 13-17 Mart 2023 tarihleri arasında Başkent Öğretmenevinde çalıştay gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Bakanlık temsilcileri, akademisyenler, özel eğitim öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, matematik öğretmenleri ve rehber öğretmenlerden oluşan komisyon tarafından söz konusu eğitim araçlarının hazırlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara devam edildi.

İşitme yetersizliği olan 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin hâlihazırda kullandıkları matematik ders kitaplarının yanında, onların eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayan uygun yöntem ve teknikler ile hazırlanmış, derslerinde kaynak olarak kullanabilecekleri "İşitme Yetersizliği Olan Öğrenciler İçin Matematik 1 ve 2. Sınıf Eğitim Araçları"nın 2023 Ağustos ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.İŞİTME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM ARAÇLARININ HAZIRLANMASI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.