Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

KAYNAK REVİZE ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAYNAK REVİZE ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerini sürdüren özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimize sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak üzere Bakanlığımızca çalışmalar yürütülmeye devam ediliyor.   

Hafif düzeyde zihinsel yetersizliği, otizm spektrum bozukluğu, öğrenme güçlüğü, işitme yetersizliği veya bedensel yetersizliği olan ve kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden öğrencilerimize yönelik Genel Müdürlüğümüzce yardımcı kaynak kitap setleri hazırlandı. Basımları yapılarak öğrencilerimize ulaştırılan setler; "Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi" dersleri ile "Bilişsel Gelişim, Dil ve Konuşma, Motor Beceriler, Uyumsal Beceriler ve Duygusal Gelişim" alanlarını kapsıyor.   

Sahadaki uygulamalardan sağlanan dönütler doğrultusunda söz konusu yardımcı kaynak kitapların revize edilip geliştirilmesine ihtiyaç duyulmuş olup Genel Müdürlüğümüz uzmanları ile sahada çalışan öğretmenlerimizden oluşturulan ekipler, gelen görüş ve önerileri değerlendirmek üzere çalışmaları yürütmektedir.   

Yapılan çalışmalar sonucunda oluşturulan düzeltme raporlarının gözden geçirilerek söz konusu kitaplara son hâlinin verilmesi amacıyla Ankara Başkent Öğretmenevinde 6-10 Mart 2023 tarihleri arasında "Yardımcı Kaynak Revize Çalıştayı" gerçekleştirildi.

KAYNAK REVİZE ÇALIŞTAYI BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE BAŞLADI.KAYNAK REVİZE ÇALIŞTAYI BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE BAŞLADI.KAYNAK REVİZE ÇALIŞTAYI BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE BAŞLADI.KAYNAK REVİZE ÇALIŞTAYI BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE BAŞLADI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.