Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TRABZON'DA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİ

TRABZON'DA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİ

Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılının Ağustos ayından itibaren yürütülmekte olan Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında 5000 öğretmenin faydalanacağı hizmet içi eğitimlerin Trabzon programının ilki 17-21 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. 

Eğitimlere okul yöneticileri ve her branştan 81 öğretmen katılmıştır.

Trabzon'da yapılan eğitimler Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü AR-GE ve Projeler Daire Başkanımız Sayın Fatih Paça ve İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Trabzon programında 4 farklı alanda 81 öğretmene eğitim verilmiştir;

1. Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Kursu

2. Dil ve Konuşma Bozukluğu Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Kursu

3. Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma-Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Kursu

4. Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamaları Eğitim Kursu

BEGEP hizmet içi eğitimleri ile Ankara, Adana, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Samsun ve Trabzon olmak üzere 12 pilot ilde 5000 öğretmene ulaşılması hedeflenmektedir.

TRABZONDA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİTRABZONDA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİTRABZONDA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİTRABZONDA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİTRABZONDA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİTRABZONDA BEGEP HİZMET İÇİ EĞİTİM KURSU DÜZENLENDİ

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.