Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

"GÖRME YETERSİZLİĞİ OLAN ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNDE ÖZEL EĞİTİM UYGULAMALARI KURSU" DÜZENLENDİBakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan özel eğitim öğretmenlerine hizmet içi eğitim kapsamında 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında "Görme Yetersizliği olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" düzenlendi.

Çevrim içi olarak düzenlenen kursa 81 ilde görev yapan öğretmenler katıldı.   

Görme yetersizliği olan öğrencilerle çalışan öğretmenlerin alandaki bilgi ve tecrübelerini artırmaları amacıyla düzenlenen kursta Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Görme Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Cem Aslan, Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Arş. Gör. Cahit Şahin ile Genel Müdürlüğümüz Milli Eğitim Uzmanlarından Dr. Kübra Akbayrak ve Dr. Mehmet Akif Cihan görme yetersizliği olan öğrencilerin eğitimlerine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.  

Genel Müdür V. Sayın Cemal Özdemir, kursun kapanışında yapmış olduğu konuşmasında öğretmenlerin özel eğitim alanına ilişkin bilgi ve becerilerinin arttırılmasına yönelik Bakanlığımızın eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini dile getirerek kursa katılan katılımcılara teşekkür etti.

 

Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.

Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.Görme Yetersizliği Olan Öğrencilerin Eğitiminde Özel Eğitim Uygulamaları Kursu  düzenlendi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.