Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ERKEN LİSE TERKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞTAYI" ANKARA'DA BAŞLADI

ERKEN LİSE TERKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞTAYI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Operasyon faydalanıcısı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün paydaş olduğu "Türkiye'de Lise Devam Oranının Artırılması için Şartlı Nakit Transferinin (Şartlı Eğitim Yardımı) Etkisinin Güçlendirilmesi (ŞNT II) Projesi kapsamında, 08-12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Ankara'da proje pilot illerinden öğretmen ve okul idarecilerinin katılımı ile "Erken Lise Terkini Önlemek İçin Koruyucu ve Önleyici Program Hazırlık Çalıştayı" düzenlenmiştir.

Bu çalıştayın hedefi öğrencilerin okulda kalmaya devam etmelerine katkıda bulunacak önleyici, koruyucu ve müdahale edici programlar aracılığıyla eğitim sistemindeki hizmet sağlayıcıların kapasitesini iyileştirmek ve mevcut sosyal yardım programlarının eğitim sistemindeki rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleriyle bütünleştirilmesini sağlamaktır.

Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren ARGE ve Projeler Daire Başkanı Fatih PAÇA, çözüm odaklı öğrenci ve velilere yönelik psikoeğitim programları hazırlandığını ve öğretmenlerimizin bu kapsamda çalıştayda verecekleri katkının önemine değindi.

Çalıştay süresince; Erken Lise Terkini (ELT)'yi Önlemek ve Öğrencileri korumaya yönelik "Öğrenci Psikoeğitim Programı" ve Aileleri Güçlendirmeye Yönelik "Aile Psikoeğitim Programı" hazırlanacaktır. Ayrıca öğretmenler ve okul yönetimini güçlendirmek ve okul aile işbirliğini arttırmaya yönelik bilgilendirme seminer içerikleri geliştirilecektir.

ERKEN LİSE TERKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞTAYI ANKARADA BAŞLADI.ERKEN LİSE TERKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞTAYI ANKARADA BAŞLADI.ERKEN LİSE TERKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞTAYI ANKARADA BAŞLADI.ERKEN LİSE TERKİNİ ÖNLEMEK İÇİN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ PROGRAM HAZIRLIK ÇALIŞTAYI ANKARADA BAŞLADI.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.