Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BEGEP ÖĞRETMEN HİZMET İÇİ EĞİTİM FAALİYETLERİ VE AİLE SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

BEGEP ÖĞRETMEN HİZMET İÇİ EĞİTİM FAALİYETLERİ VE AİLE SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılının Ağustos ayından bu yana yürütülmekte olan Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul illerinde öğretmen hizmet içi eğitim faaliyeti, Samsun ilinde ise aile eğitim seminerleri düzenlendi.

Öğretmen Hizmet içi Eğitim Faaliyetleri

14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen, Haziran 2022 tarihine kadar tamamlanması planlanan ve toplamda 5.000 öğretmenin faydalanacağı hizmetiçi eğitim faaliyetine rehber öğretmen/psikolojik danışman, özel eğitim öğretmenleri ve branş öğretmenlerinden oluşan 251 kişi katılım sağladı.

Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Semineri

Bütünleştirici eğitim ve özel eğitim ihtiyacı olan çocukların ailelerinin yasal hakları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak ve bütünleştirici eğitim ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla ailelerin, özel eğitim alanında faaliyet gösteren STK temsilcilerinin katılımıyla Ankara ve Samsun illerinde ''Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Seminerleri'' düzenlendi.

''Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Semineri'' Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Ebubekir AYDIN'ın açılış konuşmalarıyla başladı. Çocukların aileden sonra sosyalleştikleri en önemli ortamın okul olduğunu dile getiren AYDIN, okulları çocukların güzel anılarını biriktirdiği yerler olarak tasarlamanın görevleri olduğuna dikkat çekti.  Açılışa katılan Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Kürşat DULKADİR velilerin sorularını yanıtlayarak, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından velilere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Ankara ve Samsun illerinde düzenlenen, Haziran 2022 tarihine kadar toplamda 1200 kişinin katılacağı ''Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Seminerleri'' ile bütünleştirici eğitimin önemi konusunda aileler ve STK'ların farkındalığının artırılması ve ailelerin yasal hakları hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

18-02-202218-02-202218-02-202218-02-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.