Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYAT BİLGİSİ VE MATEMATİK UYARLANMIŞ ETKİNLİK SETLERİ'NİN ARDINDAN, FEN BİLİMLERİ UYARLANMIŞ ETKİNLİKLER SETİ'YLE BULUŞTURUYORUZ.

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYAT BİLGİSİ VE MATEMATİK UYARLANMIŞ ETKİNLİK SETLERİ'NİN ARDINDAN, FEN BİLİMLERİ UYARLANMIŞ ETKİNLİKLER SETİ'YLE BULUŞTURUYORUZ.

Genel Müdürlüğümüz tarafından Kaynaştırma/Bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilerimiz için Matematik ve Hayat Bilgisi dersi uyarlanmış etkinlikler kitaplarından sonra Fen Bilimleri dersi kazanımlarıyla ilgili 3 kitaptan oluşan "Fen Bilimleri Uyarlanmış Etkinlikler" seti hazırlanmıştır. Fen Bilimleri kitapları ile öğrencilerimize ihtiyaç duyabilecekleri becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Genel eğitim müfredatındaki kazanımlarla ilgili etkinlikleri kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilerimiz için uyarladığımız setimiz ile konu ve kazanımların öğrencilerimiz için kalıcı olması amaçlanmıştır. Kaynaştırma/Bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilerimiz, öğretmen yardımı ile birlikte ihtiyaç duyacakları konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital programı kullanarak destekleyebilecektir. Bu setlerin Genel Müdürlüğümüzce basımı yapılarak 81 ile gönderimi sağlanmıştır. 3000 adet bastırılan "Fen Bilimleri Uyarlanmış Etkinlikler" seti en kısa zamanda okullarımıza ulaştırılacaktır.

Hazırlanan 'Uyarlanmış Etkinlikler' Fen Bilimleri kitaplarından daha etkin ve verimli bir şekilde faydalanılabilmesi için bu derse ait kazanımlar etkileşimli şekilde dijital hale dönüştürülmüştür. Etkinliklere interaktif olarak orgm.meb.gov.tr/uyet adresinden ulaşılabilecektir. Yaklaşık 2000 ara yüzden oluşan etkileşimli fen bilimleri etkinlikleri öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin kolaylıkla kullanabileceği etkin ve verimli bir kaynak olarak hizmete sunulmuştur. Etkinlik sayfalarına ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.