Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LERDEN REKORLARIN FESTİVALİNE REKOR BAŞVURU!.

BİLSEM'LERDEN REKORLARIN FESTİVALİNE REKOR BAŞVURU!.

BİLSEM'LERDEN REKORLARIN FESTİVALİNE REKOR BAŞVURU!..

Bilim ve sanat merkezlerimiz (BİLSEM), Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Türkiye'nin millî teknoloji hamlesi olarak öne çıkan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne bu yıl rekor sayıda başvuru yaptı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir Gül:

"Farklı yaş gruplarına yönelik eğlenceli ve eğitici etkinliklerin ve profesyonel havacılık ekipleri tarafından gerçekleştirilecek Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedef olarak benimseyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ndeki 35 farklı yarışma ve kategoriye; Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ve ülke çapında çalışmalarını sürdüren ülkemizin geleceğini şekillendirmede çok önemli rolü bulunan özel yetenekli bireylerimizin eğitim aldığı bilim ve sanat merkezlerimizin 1660 proje ile rekor başvuru yapması ve geçen yıla göre TEKNOFEST'e yaklaşık %90'a varan artış göstermesi bizleri oldukça gururlandırdı.

Genel Müdürlük olarak amacımız; özel yetenekli öğrencilerimizin bilim ve teknolojiyi takip eden, düşünen ve üreten bireyler olarak yetişmeleri için onlara her yönüyle destek vermektir.

 

Kadim mirasımızın zenginliklerinden kopmadan çağın gerektirdiği teknolojiyi en üst düzeyde kullanmayı ve üretmeyi amaçlayan, millî teknoloji hamlesi heyecanı ile ülkemiz için var gücüyle çalışıp katkılar sunan, kendi icatlarını ve projelerini yapan bilim ve sanat merkezlerimiz; havacılıktan otomotive, robotikten akıllı ulaşım alanlarına, çevre ve enerji teknolojilerinden tarım teknolojilerine, su altı araçlarından eğitim teknolojilerine kadar 35 farklı kategoride ürettikleri teknolojileri ve havacılık gösterilerine ilişkin sayısız etkinliklerini 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek festivalde sunacak.

 

Yaptıkları işlerle bizleri gururlandıran ve gelecekte ülkemizin umudu olacak beyinlerinden, bu yıl da hepsi birbirinden güzel ve gurur verici başarılar elde edeceğine, öğrencilerimizin gelecekte de insansız araçlarını ve robotlarını yapma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğine canı gönülden inanıyorum.

 

Yarışmalara katılan bilim ve sanat merkezlerindeki öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, idarecilerimize, velilerimize ve emeği geçen tüm katılımcılarımıza başarılar dilerim." diyerek duygularını paylaştı.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.