Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TRT EBA'YA İKİ ÖDÜL

Ders içerikleri ve özel programlarıyla 18 milyon öğrenci, velileri ve tüm öğretmenlere hizmet veren TRT EBA'nın başarısı, iki ödülle taçlandı. TRT EBA, 2020 EYUDER Altın Meşale Ödülleri'nde "Yılın Örnek TV Programı" ödülünün sahibi oldu. "Hazır Mısın?" yarışma programı ise 6. Engelsiz Sanat Ödülleri'nde "Yılın TV Programı" seçildi.
TRT EBA'YA İKİ ÖDÜL

TRT ve Millî Eğitim Bakanlığımız iş birliğinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından kısa sürede uzaktan eğitim altyapısı oluşturularak, 23 Mart 2020'de yayın hayatına başlayan TRT EBA İlkokul, TRT EBA Ortaokul ve TRT EBA Lise kanalları iki ödülün sahibi oldu.   

Öğrencilerin okul ve dersleriyle bağlantılarının kopmamasını sağlayan, uzaktan eğitimin ana mecrası olan "TRT EBA Kanalları", 2020 Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği (EYUDER) Altın Meşale Ödülleri'nde "Yılın Örnek TV Programı" seçildi.  

Ders içerikleri haricinde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik özgün programlara da yer verilen TRT EBA'daki özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için hazırlanan "Hazır Mısın?" yarışma programına ise Türkiye Engelsiz Sanat Birliği tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Engelsiz Sanat Ödülleri kapsamında "Yılın TV Programı" ödülü verildi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.