Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

TÜM BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖĞRETMENLERİNE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) görevli öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik hazırlanan paket program çerçevesinde, ilgili kurum ve kuruluşların desteğiyle tüm öğretmenler eğitim aldı. BİLSEM'lerin imkânlarını sürekli zenginleştirdiklerine işaret eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, "19 branşa yönelik 51 farklı eğitim planı düzenledik. Bu eğitimlere katılan 7 bin 670 öğretmenimizin tamamı en az 1, büyük bir kısmı da birden fazla eğitim aldı." diye konuştu. 
TÜM BİLİM VE SANAT MERKEZİ ÖĞRETMENLERİNE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

BİLSEM'lerde görevli öğretmenlerin mesleki gelişim eğitimleri ile ilgili paket bir program hazırlanarak, tüm öğretmenlerin bu eğitimden yararlanabilmesi için çalışmalar yürütüldü.  

Bu kapsamda hayata geçirilen proje, başarılı bir şekilde tamamlandı ve BİLSEM'lerde görevli tüm öğretmenler mesleki gelişim eğitimi aldı.  

Eğitimlere Savunma Sanayii Başkanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığı ile diğer kurum ve kuruluşlar destek verdi.  

"Bu yıl tüm öğretmenlerimize bu imkânı sağlamak istedik"

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, konuya ilişkin değrelendirmesinde, 81 ilde bulunan 183 BİLSEM'de yıllardan beri özel yetenekli öğrencilere başarılı bir şekilde ilave destek eğitim programlarının verildiğini anlattı.  

BİLSEM'lerin imkânlarını sürekli zenginleştirdiklerine işaret eden Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, şunları kaydetti: "En son tüm BİLSEM'lerde 1000 kitaplık kütüphane kurduk. BİLSEM'lerde 2 bin 223 öğretmenimiz görev yapıyor. Öğretmenlerimizin mesleki gelişim eğitimleri, sunulan hizmetin doğrudan kalitesini etkiliyor. Bu nedenle bu yıl, tüm öğretmenlerimize bu imkânı sağlamak istedik. Bu amaçla diğer kurum ve kuruluşlarla iş birlikleri yaparak BİLSEM'lerde görev yapan öğretmenlerimiz için 19 branş alanına yönelik 51 farklı eğitim planı düzenledik. Bu eğitimlere katılan 7 bin 670 öğretmenimizin tamamı en az 1, büyük bir kısmı da birden fazla eğitim aldı."  

BİLSEM'lere desteklerinin 2021 yılında da devam edeceğini vurgulayan Selçuk, "Süreci başarılı bir şekilde koordine eden Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER ve süreci yürüten Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL ve çalışma ekibine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.