Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

PSİKOSOSYAL DESTEK PROGRAMI DİJİTAL PLATFORMDA

PSİKOSOSYAL DESTEK PROGRAMI DİJİTAL PLATFORMDA

Öğretmenler rehberliğinde, öğrenci ve velilerimizin pandemi, doğal afet, kayıp-yas, göç ve terör gibi psikolojik sağlamlığı etkileyen travmatik faktörlerle baş edebilmeyi sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanmış olan psikolojik destek programı dijital ortama taşındı. Hizmete sunulan  http://orgm.meb.gov.tr/psikososyaldijitaldestek platformu ile psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimizin psikolojik destek programı etkinliklerini kolayca tüm paydaşlara uygulayabilmeleri ve etkinlik çıktılarını dijital ortamda değerlendirebilmeleri sağlanacaktır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL; "Bu platform ile öğrenci, öğretmen ve ailelere ulaştırmak amacıyla geliştirilen dijital etkinlikler, psikoeğitim programı ve materyalleri interaktif bir şekilde hizmete sunmaktadır. Psikolojik dayanıklılığı arttırmayı, yaşanan olayların oluşturabileceği zararı azaltmayı, travmatik olay sonrası stres tepkilerini anlamlandırmalarını, normalleştirmelerini, olumlu başa çıkma yöntemlerini kullanmalarını sağlayan dijital etkinlikler tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin kolaylıkla uygulayacağı etkinliklerden oluşmaktadır. Çalışmada emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Dijital psikosoyal destek programı http://orgm.meb.gov.tr/psikososyaldijitaldestek adresinden hizmete sunulmuştur.

08-12-202008-12-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.