Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL'ÜN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL'ÜN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 

Birçok kültürü, geleneği, iklimi içinde barındıran, farklılıklar ve çeşitliliklerle bir arada olmayı başaran bir ülkede bir coğrafyada yaşıyoruz, Anadolu da yaşıyoruz. Geçmişten günümüze gelinceye kadar tüm farklılıklara saygı duyan, gücünü sevgi ve inançtan alan bir toplumun fertleriyiz. Bizler hayatın akışı içerisinde çoğu kez engellerle ve zorluklarla karşılaşmış olabiliriz. Fert olarak, aile olarak ve toplum olarak zaman zaman değişik sıkıntılarla yüz yüze gelmiş olabiliriz. Ama tüm bu engellerle baş etmede el ele vermemiz, gönül gönüle olmamız yaşamı hep birlikte nitelikli bir hale getirmemiz tabii ki mümkün ve bu bizim elimizde.

Başarmanın, azmin, inancın, hayata sımsıkı tutunmanın, karşılıklı sevgi ve saygı ile işi yürütmenin ne kadar önemli olduğu bir kere daha ortaya çıkmış durumdadır. Biz hayatın güzelliklerini sevgiyi ve muhabbeti sizden öğreniyoruz. Yaşamın her alanında seven, sevilen, üreten ve mutlu insanlar olabilmek için gösterdiğiniz çabada yan yana omuz omuza olduğumuzu kesinlikle bilmenizi istiyorum. Unutmayın ki biz birlikte çok güçlüyüz. Birlikte olduğumuz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engelin olmadığına yürekten inanıyoruz.

           3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız                                

                                                                                                                                                                                 Mehmet Nezir GÜL

                                                                                                                                                                                 Genel Müdür

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.