Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İZMİR İLİNDEKİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLARIMIZA "OKUL TEMELLİ PSİKOLOJİK İLK YARDIM" EĞİTİMİ VERDİ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İZMİR İLİNDEKİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLARIMIZA

İzmir ilindeki afet sonrası Bakanlığımız Psikososyal Destek Ekibi tarafından saha ziyaretleri ve ilk çalışmaları sonunda; çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin ihtiyaçları belirlenmiş ve bu ihtiyaçların giderilmesine yönelik birçok çalışmanın yer aldığı İzmir iline özel psikososyal destek planı oluşturulmuştur.


Psikolojik danışmanların/rehber öğretmenlerin güçlendirilmesi ve yeterliliklerinin arttırılması, afetin olumsuz etkilerinin azaltılması, bu zorlayıcı süreci öğrenci, öğretmen ve velilerimizin sağlıklı bir şekilde atlatması amacıyla destekleyici eğitimler planlanmıştır.


İlk olarak, afet sonrasında yoğun korku, panik, endişe gibi tepkiler gösteren bireylerin tepkilerinin azaltılmasını sağlamak için İzmir ilinde görev yapan 1.366 psikolojik danışman/rehber öğretmene "Okul Temelli Psikolojik İlk Yardım"  eğitimi verilmiştir.

05-11-202005-11-202005-11-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.