Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türkiye birincilerimizden Genel Müdürlüğümüze anlamlı ziyaret...

Türkiye birincilerimizden Genel Müdürlüğümüze anlamlı ziyaret...

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Türkiye birinciliklerini paylaşan Niğde Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Eren Şen, Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Hüseyin Kaan Özdemir ve Malatya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Özge Dilay Örüm; Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL'ü ziyaret ederek mutluluklarını paylaştı. Ziyarete Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Sayın M. Ramazan BARIN ve öğrencilerimizin aileleri eşlik etti.

Düzenli ve disiplinli çalışmanın başarılarında büyük payı olduğunu belirten Türkiye birincilerimiz,  aynı zamanda sınav için eksikliklerini bilerek stratejik olarak ilerlediklerini ve son sınıfta yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirtti. Ayrıca öğrencilerimiz ihtiyaç duydukları anlarda öğretmenlerine danışarak onlardan yardım aldıklarını ve başarıya ulaştıklarını söyledi. Türkiye birincilerimiz önümüzdeki yıllarda sınava girecek öğrencilerin düzenli çalışmalarının onları başarıya götüreceğini, sınav için konu eksikliklerini iyi bilmeleri ve bu eksiklikleri tamamlamaları gerektiğini belirterek, düzenli ve disiplinli çalışmadan asla taviz verilmemesi gerektiğini belirtti. Sınav sürecinde stres ile doğru baş etmenin önemini dile getiren birincilerimiz önümüzdeki senelerde sınava girecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar diledi.

Malatya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Özge Dilay Örüm, Malatya'da deprem ve yeni tip koronavirüs (COVID-19) gibi zor süreçler yaşadıklarını, bu durumun herkesi etkilediğini söyleyerek özellikle koronavirüs döneminde eğitimlerinin aksamasının kendisini zorladığını, ama bunların motivasyonunu etkilemesine izin vermediğini ve çalışmalarına düzenli olarak devam ettiğini belirtti. Niğde Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Eren Şen, küçüklüğünden beri planlı ve programlı çalıştığını, düzenli ve disiplinli çalışarak bu başarıya ulaştığını belirtti. Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Hüseyin Kaan Özdemir ise; Nevşehir tarihinde ilk kez üniversite sınavında Türkiye birincisi çıktığını ve bunun da kendisi için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'ni kazanan Eren ŞEN, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan Hüseyin Kağan ÖZDEMİR ve Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi'ni kazanan Özge Dilay ÖRÜM'ün ülkemize ve insanlığa hayırlı işler yapmaları temennisinde bulundu. Genel Müdürümüz, Türkiye birincilerimizin sadece üniversite başarılarıyla değil TÜBİTAK, TEKNOFEST, İnsansız Hava Aracı Yarışması gibi projelerde de başarılarından bahsederek öğrencilerimizin çok yönlü başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Türkiye birincilerimize sınav dönemi boyunca destek olarak büyük fedakârlıklarda bulunan ve çocuklarının bugünlere gelmesine vesile olan öğrencilerimizin ailelerine ve her zaman öğrencilerimizin yanında olan tüm öğretmenlerine teşekkür etti. Ziyaret Genel Müdürümüzün Türkiye birincilerine ödül takdim etmesiyle son buldu.

28-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-202028-08-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.