Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

2023 EĞİTİM VİZYON BELGESİ KAPSAMINDA REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ PERSONELİNE YÖNELİK EĞİTİMLER BAŞLADI.

2023 EĞİTİM VİZYON BELGESİ KAPSAMINDA REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ PERSONELİNE YÖNELİK EĞİTİMLER BAŞLADI.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, "2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında", Rehberlik ve Araştırma Merkezleri'nde görev yapan, Özel Eğitim Öğretmenlerimiz ile Rehber Öğretmen /Psikolojik Danışmanlarımızın mesleki bilgi, beceri ve farkındalıklarının arttırılması, yeni yaklaşımdan haberdar olmaları, yeni bakış açıları kazanmaları, bilimsel ve güncel bilgilere ulaşmalarını sağlamak amacıyla e-konferans yoluyla planlanan 1.etap eğitimler başladı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezleri'nde görev yapan, özel eğitim öğretmenlerimiz ile rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımıza yönelik gerçekleştirilecek olan eğitimler farklı alanlardan akademisyenler tarafından verilmektedir. E-konferans çalışmaları her hafta bir oturum özel eğitim öğretmenlerimizle bir oturum rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızla olmak üzere iki oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Söz konusu e-konferans çalışmaları ilk olarak 20 Mayıs 2020 tarihinde Dr. Öğr. Üyesi Fatma Zehra ÜNLÜ KAYNAKÇI'nın "Psikolojik Sağlamlık ve Öz Bakım" konulu eğitimiyle başlayarak, 1.090 öğretmenimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Her hafta gerçekleştirilecek olan "2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Rehberlik ve Araştırma Merkezi Personeline Yönelik Eğitimler" ile ilgili duyurular Genel Müdürlüğümüz internet sitesi, Ram Modülü ve  sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak olup  eğitimler "https://konferans.meb.gov.tr/ozegep" bağlantısı üzerinden gerçekleştirilecektir.

21-05-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.