Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BİLSEM'LERDEN POLİSLERİMİZE 250 BİN "YÜZ KORUYUCU SİPERLİK"

BİLSEM'LERDEN POLİSLERİMİZE 250 BİN

BİLSEM'lerde üretilen yüz koruyucu siperler, ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılmaya devam ediyor.  Bu kapsamda Polis Haftası'nı kutlamak amacıyla emniyet mensupları için 250 bin yüz koruyucu siperlik üretimi başladı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, kamuoyuna yaptığı açıklamada "Emniyet güçlerimiz bu süreçte fedakarca çalışıyorlar. BİLSEM'de ürettiğimiz yüz koruyucu siperleri ücretsiz olarak emniyet güçlerimize ulaştıracağız. Bakanlığımız tüm kapasitesini, milletin bu sıkıntılı günleri atlatabilmesi için kullanıyor. Bir taraftan uzaktan eğitimle öğrencilere öğretim desteği sürerken diğer taraftan da maskeden yüz koruyucu siperliğe ve tek kullanımlık önlüklere kadar çok sayıda ürün hızla üretilerek ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılıyor. İçişleri Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde bu süreci yönetiyoruz. Tüm illerde valiliklerimiz, üretilen ürünlerin dağıtımına destek oluyor. Emniyet güçlerimiz bu süreçte fedakârca çalışıyorlar. Bakanlık olarak 81 ildeki 150 BİLSEM' de ürettiğimiz yüz koruyucu siperleri ücretsiz olarak Polis Haftası nedeniyle emniyet güçlerimize ulaştıracağız. Bu kapsamda 250 bin yüz koruyucu siper üretiliyor, hızla tüm illerimizde valiliklerimiz aracılığıyla gece gündüz nöbet tutan polislerimize iletilecek. Sürece katkı veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza, emniyet güçlerimize BİLSEM'lerde ürettiğimiz koruyucu siperlikle destek olmaya devam edeceğimizi özellikle belirtiyorum. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER' e verdikleri destekten dolayı en derin şükranlarımı sunuyorum. Bize gösterdikleri güven, bu zorlu günlerde bize azım ve kararlılığın ışığı oldu. Bu bağlamda sağlık çalışanlarımızdan sonra emniyet güçlerimize de 250.000 siperlik yaparak bu sürece destek olacağız. Allah bu zor günlerde devletimizin, milletimizin yardımcısı olsun" diyerek sözlerine son verdi.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.