Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) "Benim Hikayem'' Ulusal Kısa Film Yarışmasına sen de katıl!

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP)

'Benim Hikayem'' Ulusal Kısa Film Yarışmasına sen de katıl!

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) başlatılmış olup, proje ile özel eğitim hizmetlerinin kalitesini arttırarak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda müdahaleler ve beklenen sonuçları hakkında kurum ve paydaşların bilgilendirilmesini ve Operasyon ile ilgili kamuoyunda farkındalık oluşmasını sağlamak için 10. Müdahale çalışması olan Açılış Etkinliği düzenlenmiştir.

Kamuoyunda farkındalık oluşturulması ve bütünleştirici eğitim kavramının yaygınlaştırılması amacıyla ulusal kısa film yarışması düzenlenmektedir. Bu doğrultuda tüm amatör ve profesyonel film yapımcılarını özel eğitim ihtiyacı olan çocukların bütünleştirici eğitimle başarabileceklerini ortaya koyan kısa filmleri ile yarışmaya katılmaya davet ediyoruz.

Yarışma kapsamında çekilecek olan kısa filmlerin, toplumu bütünleştirici eğitimin önemi konusunda bilgilendiren, özel eğitim ihtiyacı olan bireylere umut ve iyimserlik aşılayan, değişimin başarılabileceğine inanmalarını sağlayan filmler olması beklenmektedir. Yarışma sonucunda dereceye giren ilk üç kısa filme ödül verilecektir. Büyük ödül 10.000, ikincilik ödülü 8.000, üçüncülük ödülü ise 6.000 Türk Lirasıdır. Son başvuru tarihi 31 Mart 2020'dir.

Detaylı bilgi için  www.begep.org 

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.