Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

8. GELENEKSEL SANATA ENGEL YOK: EN ÖZEL ÖĞRENCİLER, ESERLER, ETKİNLİKLER SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

8. GELENEKSEL SANATA ENGEL YOK: EN ÖZEL ÖĞRENCİLER, ESERLER, ETKİNLİKLER SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

8. GELENEKSEL SANATA ENGEL YOK: EN ÖZEL ÖĞRENCİLER, ESERLER, ETKİNLİKLER SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

Genel Müdürlüğümüğüz tarafından her yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi'nin açılışı Şanlıurfa'da düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin yeteneklerini ve yapabildikleri özgün eserleri toplumun tüm kesimleriyle paylaşmak ve bu şekilde toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen serginin açılış törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN, TURKCELL Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ, Genel Müdürümüz Ahmet Emre BİLGİLİ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN'ın yanı sıra üst düzey yöneticiler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Aynı zamanda Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü yeni hizmet binasının açılışının da yapıldığı tören, özel öğrenciler tarafından sergilenen mehter gösterisiyle başladı. Törende konuşan Şanlıurfa valisi Sayın Abdullah ERİN Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasının açılışının böylesi anlamlı ve önemli bir günde gerçekleştirilmesinin anlamına vurgu yaparak 81 ilden gelen birbirinden özel eserlerin Şanlıurfa'da sanatseverlerle buluşturmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Törende konuşan TURKCELL Yönetim Kurulu Üyesi Atilla KOÇ, "Dünyanın  iyi bir yer olmasında en önemli gücün çocuklar olduğunu belirterek "Bu çocuklarımız bizim için birer emanettir. Onları desteklemek, yardım elini uzatmak hepimizin görevidir. Bu evlatlarımızı yetiştiren anneleri tebrik ediyorum." dedi.

Genel Müdürümüz Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ise yaptığı konuşmada özel çocuklarımızın önündeki engellerin kaldırılmasına dikkat çekerek "Biz onlara 'özel öğrencilerimiz' diye hitap ediyoruz. Toplum olarak bize düşen, bu özel çocuklarımızın kaderini paylaşmaktır. Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak bütün bu çocuklarımızın kaderini paylaşıyoruz, onların eğitim süreçlerini geliştiriyoruz. Öğretmenlerimiz de bu işi gönülden yapıyor. Ailelerimiz tüm enerjilerini çocuklarımız için sarf ediyor" dedi.

Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN'ın "Açılışı gerçekleştirilen yeni hizmet binasının aynı zamanda bu denli anlamlı bir etkinliğe de ev sahipliği yapmasından duyduğu mutluluğu belirten konuşmasının ardından ardından Haliliye Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinden Sümeyra Cüncü tarafından okunan şiir katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Şanlıurfa Fen Lisesi ve Haliliye Görme Engelliler Ortaokulu öğrencile korosu tarafından sunulan müzik dinletisinin ardından 8. Geleneksel Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasının açılışı gerçekleştirildi.

 

8. Geleneksel Sanata Engel Yok: En Özel Öğrenciler, Eserler, Etkinlikler Sergisi 16 Mayıs 2019 tarihine kadar Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Fuaye Alanı'nda ziyaret edilebilecektir.

13-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-201913-05-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.