Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Başvuruları Başladı.

Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Başvuruları Başladı.

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi’ gerçekleştirilmekte; proje kapsamında Türkiye genelinde ‘bağımlılık’ konulu yarışma her yıl düzenlenmektedir.

Yarışma, edebi (şiir, kompozisyon) ve görsel (resim, afiş, karikatür, kısa video) olmak üzere iki kategoride düzenlenecek ve yarışmaya Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören tüm öğrencilerimiz bireysel olarak katılabilecektir.

Yarışma başvuruları 17 Aralık 2018 tarihinde başlamış olup yarışmaya başvurular snsg.yesilay.org.tr adresinden yapılacaktır.

İl birincilerine il düzeyinde gerçekleştirilecek ödül törenlerinde 500 TL ödül verilecektir. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci gelen katılımcılara 5.000 TL, ikinci gelen katılımcılara 3.000 TL, üçüncü gelen katılımcılara ise 1.500 TL ödül verilecektir.

Katılım koşulları, başvuru işlemleri, yarışma takvimi ve dereceye giren eserler için verilecek ödüllere ilişkin detaylı açıklama yarışma kılavuzunda yer almaktadır.

 Yarışma Kılavuzu´nu indirmek için   tıklayınız.

İrtibat e-posta: snsg@yesilay.org.tr

İrtibat Telefonu: 0507 076 01 31

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.