Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali Sona Erdi.

Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali Sona Erdi.

Bilim ve sanat merkezleri festivali konukların söyleşileri, festival boyunca yapılan atölye çalışmalarının sergileri ve ödül törenleriyle son buldu.

Festivalin son günü görsel sanatlar ve fotoğrafçılık atölyelerindeki üretilen ürünler sergilendi.  MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Emre Bilgili, Genel Müdürümüz Sayın Celil Güngör ve Daire Başkanımız Sayın Oktay Kılıç, öğrencilerle birlikte sergi alanını gezerek sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.

Millî ve özgün insansız hava aracı teknolojileri üzerine söyleşi gerçekleştiren BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, söyleşi sonunda öğrencilerin sorularını cevapladı. Satranç on yedi yaş kategorisi Türkiye şampiyonu ve millî takım oyuncusu Alperen Akdoğan ile BİLSEM öğrencileri arasında simültane maç gösterisi yapıldı. Türk Halk Müziği ustası Bayram Bilge Tokel öğrencilerle halk müziği üzerine söyleşi gerçekleştirdikten sonra konser verdi. Ardından BİLSEM Türk Halk Müziği Topluluğu müzik dinletisini sundu. Bilim ve Robot Teknolojileri Turnuvası’nda derece alan öğrencilere dizüstü bilgisayar ve robot eğitim seti hediye edildi.

 

MEB Müsteşarı Ahmet Emre Bilgili ve Genel Müdürümüz Celil Güngör festivalin BİLSEM’ler için bir gelenek hâlini aldığını ve BİLSEM ailesinin hem nicelik hem de nitelik açısından gelişme gösterdiğini belirterek festivali sonlandırdılar.

20-04-201820-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

 

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.