Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN KATILIMIYLA RAM'LARDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMEN/PSİKOLOJİK DANIŞMANLARA YÖNELİK EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL ÖZDEMİR'İN KATILIMIYLA RAM'LARDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMEN/PSİKOLOJİK DANIŞMANLARA YÖNELİK EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürümüz Sayın Cemal Özdemir'in katılımıyla 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı' kapsamında rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan öğretmen/psikolojik danışmanlara yönelik "Şiddetle Mücadele Kurumsal Mekanizmalar ve Mevzuat" konulu eğitim gerçekleştirildi.

Şiddetle mücadele kurumsal mekanizmaları ve mevzuatı konusunda, 1.000 rehber öğretmen/psikolojik danışmana eğitim verilmesi faaliyetine ilişkin eğitimler planlanmaya başlandı.  

Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan 295 rehber öğretmen/psikolojik danışmana 22.06.2023 tarihinde "şiddetle mücadelede kurumsal mekanizmalar ve mevzuat" konusunda Adalet Bakanlığı Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığından Tetkik Hâkimi Sayın Gökçe Bahar Öztürk ve Sosyal Çalışmacı Sayın Şebnem Müzeyyen Çöllü tarafından çevrim içi eğitim verildi.  

Rehber öğretmen/psikolojik danışmanların kadına ve çocuğa yönelik şiddetle karşılaştıklarında şiddetle mücadele etmek için neler yapmaları gerektiği hakkında sunum yapıldı ve eğitim sonunda rehber öğretmen/psikolojik danışmanların soruları cevaplandı.

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.