Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
BAKANIMIZ SAYIN YUSUF TEKİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bakanımız Sayın Tekin, mesajında şunları söyledi:

"Özü itibarıyla bir yakınlaşma ve muhabbet vesilesi olan bayramlar, tarihin seyrinde ne kadar yol alınırsa alınsın her zaman dönülecek bir liman, zamanın ise bereketlendiği anlardır. İkram ettiğimiz tebessüm ve hürmetle birlikteliğimizi kuvvetlendiren, tüm güzellikleri ve umudu artıran, toplumsal yardımlaşmanın simgesidir bayramlar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine birlik ve beraberliğimizi pekiştiren mübarek Kurban Bayramı'nı idrak ediyoruz.

Derin teslimiyet ve fedakârlığı ders mahiyetinde barındıran kurban; komşuluğu ve akrabalığı gözeten, yoksulun hakkını teslim etmeyi öğütleyen bir vesiledir.

Sevgili öğrencilerimizin bu mukaddes günün ruhuna uygun bir biçimde büyükleriyle zaman geçirmesini, bayramın coşkusu ve sevincini doyasıya yaşamalarını diliyorum.

Ayrıca asrın felaketi sonrası kaybettikleri yakınlarından uzak ikinci bayramlarını yaşayan vatandaşlarımıza bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum.

Bu vesile ile mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını Rabb'imden niyaz ediyorum."

Emniyet Mah. Gazeteci Muammer Yaşar Bostancı Cad. MEB Beşevler Kampüsü A Blok, 06560 Beşevler, Yenimahalle / ANKARA - 0312 413 30 49 / 0312 413 30 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.