Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK TÜRKİYE ÖDÜL TÖRENİNDE

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET NEZİR GÜL SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK TÜRKİYE ÖDÜL TÖRENİNDE

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliği kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmeleri, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramaları ve Yeşilay cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bu yıl onuncusu düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" Türkiye ödül töreni 01.12.2020 tarihinde salgın hastalık nedeniyle çevrimiçi olarak yapılmıştır.

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" Türkiye ödül törenine Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Dr. Murat AĞAR, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK ve yönetim kurulu üyeleri, ödül alan illerin il milli eğitim müdürleri ve özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, illerin Yeşilay şube başkanları, en çok başvuru yapan ilk üç ilin il milli eğitim müdürleri ve Yeşilay şube başkanları, ödül alan 18 öğrenci, velileri ve öğretmenleri katılmıştır.

Ödül töreninde Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL "Bakanlığımızın okullarımızda öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanında onların sosyal, ahlaki, duygusal gelişimlerini destekleyen çalışmalar yürüttüğünü, çocuk ve gençlerimizi her türlü bağımlılıkla mücadele ederek korumayı amaçladığını" ifade etmiştir. Yarışmaya başvuruda bulunan, ödül alan kıymetli öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etmiştir, Ayrıca yarışmaya emek veren öğretmenlerimize , okul idarecilerimize, il milli eğitim müdürlerimize ve Türkiye Yeşilay Cemiyetine'de teşekkür etmiştir.

Ödül töreni ödül alan öğrencilerin açıklanması ile sona ermiştir.

 

Ödül Alan Öğrencilerimiz

Görsel Kategori:

İlkokul-Görsel Kategori Üçüncüsü / Umut Ercan Yiğit / Ruhsar Aksoy İlkokulu Çiftlikköy / YALOVA

İlkokul-Görsel Kategori İkincisi / Ezgi Nil Dilber / Hüseyin Yardımcı İlkokulu Merkez / RİZE

İlkokul-Görsel Kategori Birincisi / Beren Bilmem / Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu Çorlu / TEKİRDAĞ

Ortaokul-Görsel Kategori Üçüncüsü / Reyhan Aldemir / Duacılı Ahmet Güdücü Ortaokulu  Sarayköy / DENİZLİ

Ortaokul-Görsel Kategori İkincisi / Aybike Çakır / Atatürk Ortaokulu  Şavşat / ARTVİN

Ortaokul-Görsel Kategori Birincisi / Şevval Buluç / Namık Kemal Ortaokulu   Beypazarı / ANKARA

Lise-Görsel Kategori Üçüncüsü / Mert Başbostancı / Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi  Efeler / AYDIN

Lise-Görsel Kategori İkincisi / Nilgün Erdönmez / Amasya Güzel Sanatlar Lisesi  Merkez / AMASYA

Lise-Görsel Kategori Birincisi / Fatma KAYA / Erbaa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi   Erbaa / TOKAT        

EDEBİ KATEGORİ

İlkokul-Edebi Kategori Üçüncüsü / Yunus Varol / Şerefiye İlkokulu Çilimli / DÜZCE

İlkokul-Edebi Kategori İkincisi / Armağan Aydın / Cumhuriyet İlkokulu Keşap / GİRESUN

İlkokul-Edebi Kategori Birincisi / Kerem Yazıcı / 9 Mart İlkokulu Çayeli / RİZE

Ortaokul-Edebi Kategori Üçüncüsü / Yavuz Yüksel / Atatürk Ortaokulu Gölhisar / BURDUR

Ortaokul-Edebi Kategori İkincisi / Şevval Kocabaş / Ülkü Ortaokulu Merkez / Isparta

Ortaokul-Edebi Kategori Birincisi / Ece Koç / Konya Ereğli Kasım Topak Ortaokulu Ereğli / KONYA

Lise- Kategori Üçüncüsü / Mehmet Berat Polat / Silifke Fen Lisesi   Silifke / MERSİN

Lise-Edebi Kategori İkincisi / Yusuf Akdere / Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi Kartepe / KOCAELİ

Lise-Edebi Kategori Birincisi / Elif Nur Aydın / Kızıltepe Fen Lisesi   Kızıltepe / MARDİN

01-12-202001-12-202001-12-202001-12-2020

Varlık Mahallesi Eşref Bitlis Caddesi C Blok No10 Yenimahalle/ANKARA 06170 - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.